Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 03:09


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Tym razem naprawdę ogromny kawał poradnika - dla początkujących. Postarałem się tym razem pamiętać o KAŻDYM detalu, niczego nie pominąć ... a na dodatek na blogu podać do pobrania WSZYSTKIE potrzebne pliki jak Eclipse, toolchain czy AVR Plugin, zapraszam ;)

Obrazek

no i mamy już pełne trzy odcinki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

no to mam co oglądać do poduszki :)

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lip 2015, o 22:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

ale to tak bardziej poradniczek dla początkujących - którzy startują z Eclipsikiem ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 05:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Każda wiedza się przyda a i przypomnieć cobie nie zaszkodzi.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 09:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 cze 2014
Posty: 820
Lokalizacja: Tam gdzie PYRY są
Pomógł: 64

Kurcze, a dopiero co parę dni na Lunę przeskoczyłem...

_________________
IntegraMETEO
WordCLOCK
IntegraTOUCH



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 10:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

skalarro napisał(a):
Kurcze, a dopiero co parę dni na Lunę przeskoczyłem...

Spokojnie - przejście na nowszego to po prostu - KLIK KLIK i po zawodach ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 14:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Ooo na Marsa już się nasz ukochany Mirek przesiadł? :D Są jakieś ciekawe różnice, aby się z luny przesiadać? Tak z praktyki oczywiście :)

I z tego co widzę u ciebie plugin jest w wersji 2.4.1. Ja już od sporego czasu korzystam z wersji 2.4.2 pobranego w eclipsie z adresu http://www.ijzerbout.nl/avr-eclipse/updatesite/
Nie wiem czym się te wersje różnią, ale ta nowsza chodzi również bez problemów :)

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 14:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Są jakieś ciekawe różnice, aby się z luny przesiadać? Tak z praktyki oczywiście


Mi wystarczyła jedna różnica - otóż nawet w Lunie czasem zdarzał się komunikat błędu po kliknięciu APPLY gdy się zmieniało jakieś parametry ... a że ja często gmeram to było to wkurzające ;) ... na Marsie się nie pojawia. Poza tym też coś mocno poprawili w strukturze workspace bo już nie są kompatybilne w dół Mars i Luna ... więc pewnie znowu sporo poprawek się pojawiło i pewnie niezawodność pracy się zwiększa

misiulu napisał(a):
I z tego co widzę u ciebie plugin jest w wersji 2.4.1. Ja już od sporego czasu korzystam z wersji 2.4.2 pobranego w eclipsie z adresu http://www.ijzerbout.nl/avr-eclipse/updatesite/
Nie wiem czym się te wersje różnią, ale ta nowsza chodzi również bez problemów

Tak testowałem tego plugina no ale on nie jest przerobiony żeby sam wykrywał ścieżki do AtmelToolchain zdaje się wciąż i trzeba je ręcznie sobie zmieniać. Dla kogoś kto ma wprawę to pryszcz ale dla początkujących a i dla mnie to kłopot przy częstych instalacjach. Wolę więc automata 2.4.1 a różnic w działaniu też nie zauważyłem - chociaż może albo pewnie czegoś nie wiem ....

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 14:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Mi wystarczyła jedna różnica - otóż nawet w Lunie czasem zdarzał się komunikat błędu po kliknięciu APPLY gdy się zmieniało jakieś parametry ... a że ja często gmeram to było to wkurzające ;) ... na Marsie się nie pojawia. Poza tym też coś mocno poprawili w strukturze workspace bo już nie są kompatybilne w dół Mars i Luna ... więc pewnie znowu sporo poprawek się pojawiło i pewnie niezawodność pracy się zwiększa

Faktycznie czasem i ja napotkałem na te błędy przy "apply". To chyba sam przeniosę się i potestuję marsika :)
Jeżeli workspace się zmienił to czy akurat nie ruszyli nic z tego co gadgecik gmera w pliczkach? :) Tak pytam na zaś bo sam jeszcze nie testowałem, a bez niego to już se pisania czegokolwiek nie wyobrażam hehe

mirekk36 napisał(a):
Tak testowałem tego plugina no ale on nie jest przerobiony żeby sam wykrywał ścieżki do AtmelToolchain zdaje się wciąż i trzeba je ręcznie sobie zmieniać. Dla kogoś kto ma wprawę to pryszcz ale dla początkujących a i dla mnie to kłopot przy częstych instalacjach. Wolę więc automata 2.4.1 a różnic w działaniu też nie zauważyłem - chociaż może albo pewnie czegoś nie wiem ....

heh a ja myślałem, że to coś w eclipsie się popsuło, że ręcznie musiałem te ścieżki wybierać :P Fakt jak ktoś już wie to nie jest to problem :) Różnic w działaniu też nie zauważyłem.

No i dziękuję za odpowiedź :) Lece ściągnąć marsa hehe

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 14:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Jeżeli workspace się zmienił to czy akurat nie ruszyli nic z tego co gadgecik gmera w pliczkach?

tfuu na psa urok ;) jakby się miało zmienić żeby gadżecik nie działał - to bym się podłamał ;) ... nie nie - gadżecik działa "jak ta lala" .... te standardy zostawili w spokoju i gadżet może bez problemu zajadać informacje z plików .... Na pewno jednak coś zmienili bo jak mówię Mars krzyczy wyraźnie że stary workspace niekompatybilny. Gdy się wcześniej przechodziło ze starszych eclipsów na nowsze to rzadko coś na tyle mocno zmieniali w workspaceach ... teraz prą do przodu. Mi się wydaje jak na razie - że dzięki temu jest mniej problemów właśnie w błędami w workspejsach na marsie ;)

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

misiulu napisał(a):
heh a ja myślałem, że to coś w eclipsie się popsuło, że ręcznie musiałem te ścieżki wybierać

Nie nie - no to właśnie jest sprawka Avr Plugina

Chyba żeby znowu kolega Krauser nam pomógł - bo to on przecież przerobił plugina 2.4.1 tak żeby śmigał ze ścieżkami atmelowskimi ;) - to "przez niego!" ... "to przez niego!" :lol: .... tak tylko nieśmiało rzucam w eter :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lip 2015, o 18:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

1Yokoon napisał(a):
Witam.
Czy part02 i 03 są aktywne?
Ja po wysłuchaniu part01 chciałem przejść dalej i zong.
Klikanie na napisy = brak rekcji, Windows XP.


No niestety trzeba poczekać na montaż - uwierz mi, że zrobienie tego co widać w pierwszym odcinku zajęło mi (jak podliczę CAAAAŁY CZAS) ... bity tydzień po 16 godzin pracy - tyle że rozwleczone to było wszystko

teraz jeszcze montaże kolejnych odcinków .... ale muszę mieć czas na oddech - bo od piątku do niedzieli wieczorem dzień w dzień siedziałem w pracy nad tym po 12-16 godzin ... zresztą dzisiaj poniedziałek i zero odpoczynku - jeszcze jestem w pracy - nie wiem czy dzisiaj uda mi się zmontować part 02 :( jak już to może baaaaardzo późno w nocy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 10:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 144
Pomógł: 2

Myślę, że będę miał duży problem, żeby dokładnie postępować jak w poradniku:

Odinstaluję powiedzmy javę, ale nie zainstaluję tej ze strony jave.com, bo mam Windows XP. I co dalej?

Tak mi się wydaje, że będzie , czy ktoś, kto ma XP już postepował podążając dokładnie za poradnikiem?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 11:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 42
Pomógł: 0

Witam serdecznie.
Wszystko zainstalowalo mi sie dobrze, ale dzialam na najnowszym systemie Windows 8.1 64bit i nie moge zaistalowac sterow do FT232. Instalyje na koncie uzytkownika i na koncie administratora, oczywiscie stery pod win32.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 14:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

romkli napisał(a):
Instalyje na koncie uzytkownika i na koncie administratora, oczywiscie stery pod win32.

to uruchom program z uprawnieniami administratora

------------------------ [ Dodano po: 34 minutach ]

lutekT napisał(a):
Myślę, że będę miał duży problem, żeby dokładnie postępować jak w poradniku:

Odinstaluję powiedzmy javę, ale nie zainstaluję tej ze strony jave.com, bo mam Windows XP. I co dalej?

Tak mi się wydaje, że będzie , czy ktoś, kto ma XP już postepował podążając dokładnie za poradnikiem?


A zajrzyj sobie pan jeszcze raz na mojego bloga ;) ... na dół do tabelki z plikami do porbania ;)

http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lip 2015, o 16:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

U mnie java x64 i x32 musza być obie, z racji Qt i innego softu, ale Mars jak na razie nie rzuca się. Co prawda za wiele teraz nie siedzę w AVRach, ale w.g poradnika wszystko ładnie poszło od strzała. (win7 i win8.1)

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 07:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 42
Pomógł: 0

Instalacje sterownikow FT232 probowalem na wszelkie mi znane sposoby:
na koncie administatora,
na koncie uzytkownika z prawami administratora, oraz
na koncie uzytkownika bez uprawnien administratora.

Niby sie instaluja, ale nie startuja, kod 10.

Z calej reszty jestem zadowolony, przesiadlem sie z arduino i jestem w szoku. napisalem testowy probram i ... na arduino zajmuje 2048 byte a pod eclipse 268 byte. Robie pierwsze proby nad moim nowym pomyslem i szysko pojdzie atmega8.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 08:07 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 21 cze 2015
Posty: 21
Pomógł: 2

Mars działa bez zarzutu (póki co) ja wprawdzie nie posługiwałem się poradnikiem, ale normalny standardowy sposób postępowania (opisywany również na stronach eclipse, cdt czy dotyczącej AVR plugin) nie może prowadzić do niewłaściwego działania, dodam że mam kilka różnych jav zainstalowanych i nie ma z tym też problemu.
Niemniej dla początkujących porady Pana Mirka są podstawą - uczą dobrych nawyków no i ułatwiają pracę początkującym z eclipse.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 08:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

romkli napisał(a):
Instalacje sterownikow FT232 probowalem na wszelkie mi znane sposoby:
na koncie administatora,
na koncie uzytkownika z prawami administratora, oraz
na koncie uzytkownika bez uprawnien administratora.

Niby sie instaluja, ale nie startuja, kod 10.


to zajrzyj jeszcze raz do artykułu

http://mirekk36.blogspot.com/2015/07/ec ... ogram.html

na dół strony gdzie już obrazkowo pokazałem jak prawidłowo dokonać deinstalacji uszkodzonych sterowników, bo na pewno tego nie robiłeś

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 10:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2015
Posty: 123
Pomógł: 4

Jak by kto pytał, na windows 10 też Mars ładnie śmiga.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 14:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 144
Pomógł: 2

1Yokoon napisał(a):
Witam.
Java z poradnika u mnie się zainstalowała na XP.
Czy kolega lutekT w ogóle próbował?


Tak miałem przy Luna.

Java ściągana tym czaerwonym klawiszem nie chciała XP.

Coś tam bąkała, że XP to stare obrzydliwstwo i nie będzie z tym gadać!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lip 2015, o 14:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

lutekT napisał(a):
Coś tam bąkała, że XP to stare obrzydliwstwo i nie będzie z tym gadać!

No przecież pisałem tobie wyżej - że już masz na blogu starą jawę dla starego zmurszałego Win XP ;) wystarczy pobrać z tabelki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lip 2015, o 21:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 16 cze 2013
Posty: 81
Lokalizacja: Łódź
Pomógł: 3

Witam,
na niektórych komputerach śmigam na Win XP...
By najprościej sprawdzić wersję zainstalowanej javy i ominąć użycie jakiejkolwiek przeglądarki wystarczy:
kliknąć kolejno
START / URUCHOM / wpisujemy CMD / a w czarnym oknie konsoli które wyskoczy wpisujemy:
java -version

Na starym XP Eclipse Mars nie zawsze startuje. Wtedy trzeba edytować plik eclipse.ini
i zmienić domyślne wartości na poniższe:

-vmargs
-Xms40m
-Xmx512m
-XX:MaxPermSize=256m



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:09 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Na jednym z komputerów (win7) zainstalowałem MARS według poradników ECLIPSE MARS - od A do Z. Wszystko przeszło ładnie ale gdy importowałem projekty z niebieskiej książki nie chcą się one kompilować. Na drugim komputerze z eklipse INDIGO kompilacja przechodzi bez błędów z tymi samymi projektami. Co może być przyczyną. Trzeba coś jeszcze ustawić?

Obrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:29 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 595
Lokalizacja: Jaworzno
Pomógł: 39

Porównaj sobie jak masz ustawione w obu eclipsach ścieżki do toolchaina. Komunikat który pokazałeś dotyczy braku specyfikatora "const" przed np definicjami tablic. Pamiętaj że ATMEL Toolchain wymaga tego specyfikatora, w przeciwieństwie do starego WinAVR.

_________________
Pozdrawiam
PP



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

Dzięki za szybką odpowiedź. Skasowałem workspace i zaimportowałem jeszcze raz wtedy wszystkie błędy zniknęły poza tymi gdzie brakuje "const" :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 lip 2015, o 17:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

swibno napisał(a):
Na jednym z komputerów (win7) zainstalowałem MARS według poradników ECLIPSE MARS - od A do Z. Wszystko przeszło ładnie ale gdy importowałem projekty z niebieskiej książki nie chcą się one kompilować. Na drugim komputerze z eklipse INDIGO kompilacja przechodzi bez błędów z tymi samymi projektami. Co może być przyczyną. Trzeba coś jeszcze ustawić?

Obrazek


przecież w tym komunikacie kolega ma jak byk napisane o co chodzi ? ..... zaimportowałeś z płyty DVD, a jaki atrybut mają pliki na płycie ? no READ ONLY

panowie panowie - no sorki ale ja już nie będę w poradniku sięgał do kwestii kompletnie nie związanych z eclipsem czy językiem C

toż to najzwyklejsza obsługa WINDOWS ...

i mega podstawowa wiedza o plikach - no nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto bawi się w jakiekolwiek programowanie nie wiedział co to są atrybuty plików a szczególnie READ ONLY i nie wiedział jak je zdjąć ? tym bardziej że robi się to prawie jednym kliknięciem myszy na folderze

Toż wystarczy NAJPIERW RĘCZNIE sobie skopiować stary workspace z DVD na dysk
ZDJĄĆ ATRYBUTY READ ONLY z całego folderu
I dopiero ten folder zaimportować

albo

albo jeśli już zaimportowałeś folder z DVD i masz atrybuty READ ONLY to co za problem zamknąć eclipse i kliknąć prawy klawisz myszy na tym nowym workspace i zdjąć w nim całym atrybuty Read ONLY

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sie 2015, o 11:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witam wszystkich

Mirku ja bym jeszcze zaproponował aby przypomnieć w jaki sposób włączyć sobie AVR Device Explorer no i do czego on służy.
Nie wiem dla czego ale u ciebie w poradniku widać go od razu po instalacji jednak u mnie nie był widoczny i musiałem go sobie włączyć.
Niestety nie działa Atnel Video Guide i trochę się naszukałem aby znaleźć gdzie się go włącza.
W końcu co chwila nie instaluje się od nowa Eclipsa.

Menu
Window -> Show View -> Other... -> AVR i wybrać AVR Device Explorer

Trzeba przyznać, że bez zakładek AVG ciężko coś się szuka.

Pozdrawiam Paweł B.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 sie 2015, o 12:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2012
Posty: 41
Lokalizacja: Gdańsk
Pomógł: 1

mirekk36 napisał(a):
swibno napisał(a):
Na jednym z komputerów (win7) zainstalowałem MARS według poradników ECLIPSE MARS - od A do Z. Wszystko przeszło ładnie ale gdy importowałem projekty z niebieskiej książki nie chcą się one kompilować. Na drugim komputerze z eklipse INDIGO kompilacja przechodzi bez błędów z tymi samymi projektami. Co może być przyczyną. Trzeba coś jeszcze ustawić?

Obrazek


przecież w tym komunikacie kolega ma jak byk napisane o co chodzi ? ..... zaimportowałeś z płyty DVD, a jaki atrybut mają pliki na płycie ? no READ ONLY

panowie panowie - no sorki ale ja już nie będę w poradniku sięgał do kwestii kompletnie nie związanych z eclipsem czy językiem C

toż to najzwyklejsza obsługa WINDOWS ...

i mega podstawowa wiedza o plikach - no nie wyobrażam sobie, żeby ktoś kto bawi się w jakiekolwiek programowanie nie wiedział co to są atrybuty plików a szczególnie READ ONLY i nie wiedział jak je zdjąć ? tym bardziej że robi się to prawie jednym kliknięciem myszy na folderze

Toż wystarczy NAJPIERW RĘCZNIE sobie skopiować stary workspace z DVD na dysk
ZDJĄĆ ATRYBUTY READ ONLY z całego folderu
I dopiero ten folder zaimportować

albo

albo jeśli już zaimportowałeś folder z DVD i masz atrybuty READ ONLY to co za problem zamknąć eclipse i kliknąć prawy klawisz myszy na tym nowym workspace i zdjąć w nim całym atrybuty Read ONLY



Pliki były importowane i innego komputera a nie z płyty DVD i w tym przypadku nie było żadnych problemów z atrybutami plików. Po drugim zaimportowaniu tych samych projektów błędy się już nie pojawiły i teraz jest już wszystko ok.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 21:28 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2014
Posty: 42
Pomógł: 0

Dziś, nie wiem dlaczego wysiadł mi Eclipse Mars. Zgubił mi workspace, kompilacje wychodziły z jakimiś śmiesznymi błędami. Chcąc ściągnąć jego ponownie, zauważyłem że jest nowy instalator Eclipse Mars. Oczywiście instalacja przeszła bez problemu, więc powiadamiam wszystkich o nowości.

Cześć



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 wrz 2015, o 22:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

romkli napisał(a):
Chcąc ściągnąć jego ponownie

A po co ściągać ponownie - RAZ się ściąga plik ZIP i się go rozpakowuje w razie czego

romkli napisał(a):
zauważyłem że jest nowy instalator Eclipse Mars.

Jaki znowu instalator ? ... toż jest ZIP do pobrania .... eeeeh kolega widzę , że albo nie ogląda poradników albo nieuważnie je ogląda i stąd pewnie same przedziwne problemy

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO