Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 21:28


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lip 2015, o 09:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013
Posty: 60
Pomógł: 0

Witam.
Od pewnego czasu rozważam kupno laptopa firmy Apple - Macbooka Air. Owa chęć nie jest wynikiem tego, że chcę być modny, na czasie, pochwalić się innym lub gonić "tych bogatszych", lecz wynikiem tego, iż słyszałem o tej firmie wiele dobrego. System operacyjny świetny, porządne wykończenie, długa żywotność baterii, szybka praca etc. Nie jestem entuzjastą gier komputerowych, więc w takowe nie gram, jednak jestem miłośnikiem elektroniki oraz programowania, w tym programowania AVRów. W tym roku idę na studia, kierunek robotyka i automatyka, jednak mam pewne obawy co do tego, czy znajdę wszystkie programy używane na owych studiach dla systemu iOS. Chciałbym również mieć możliwość programowania AVR'ów w prosty sposób. Chciałbym zapytać tych, którzy wiedzą bądź tych, którzy posiadają komputery powyższego producenta - czy warto ? Czy nie będę tego żałować używając komputera do projektowania urządzeń elektronicznych , projektowania w programach 3D, CADowskich typu Autodesk Inventor lub w Solidwork, używając programów typu Matlab oraz programowania w różnych językach programowania, w tym w języku C dla AVRów i chcąc w prosty sposób ładować wsad do mikrokontrolera ? Dziękuję z góry za pomoc.
Pozdrawiam. ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2015, o 10:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2013
Posty: 50
Pomógł: 0

Również korzystam z OSX na MacBook'u, żadnych utrudnień jeśli chodzi o AVR nie zauważyłem. Za pomocą Wine działają również programy ATNEL (sprawdzałem MkAVRCalc i BootLoader - jedynie w tym drugim nie chce mi się odpalić serwer.). Jeśli jest jakiś program, który wymaga Windows to wtedy korzystam z Parallels Desktop http://www.parallels.com/eu/products/desktop/ - według mnie jest to najlepszy program do wirtualizacji pod OSX.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 lip 2015, o 15:02 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2013
Posty: 432
Lokalizacja: Gostyń / Poznań
Pomógł: 25

Sorki że Ci się wepchnę w wątek, ale też rozważam zakup macbooka. Jednak ostatnio gryzę się też z takim bajerem
http://allegro.pl/thinkpad-helix-fullhd ... 47038.html
Może ktoś ma?Używa? Jest w stanie coś powiedzieć? Porównać...?
Szukam czegoś małego, wydajnego, po prostu dobrego na czym bez problemów ruszę AVRki itp...
W sumie nowe kompy z nowym Win 8.1 lub 10 też nie wiem jak działają... że tak powiem zatrzymałem się na XP ew. Windows 7 ;)
Co więc waszym zdaniem będzie lepsze? Apple czy Lenovo/IBM?

_________________
Podpis...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO