Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 02:45


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Fluke110
PostNapisane: 3 cze 2015, o 14:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Cześć mam do kupienia nowy FLUKE 110 za 250 zł jednak jest bez żadnego potwierdzenia/rachunku i w takim razie oczywiście bez gwarancji. Stąd moje pytanie do was, czy lepiej kupić multimetr nowy w podobnej cenie ale z gwarancją czy brać tego?

pozdrawiam!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 3 cze 2015, o 15:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

To już zależy od ciebie, jeżeli szanujesz narzędzia to kup ten miernik :)
Jeżeli nie szanujesz i szybko go zepsujesz to nawet gwarancja ci nie pomoże, firma FLUKE produkuje bardzo dobre mierniki więc powinien ci służyć parę lat.
Ja kupiłem miernik firmy UNIT ponad 2 lata temu za trochę ponad 200zł i oprócz pomiaru temperatury nic mu nie dolega, i też nie dostałem rachunku, a miernik zarobił na siebie nie raz więc zakup udany :P



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 3 cze 2015, o 19:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

osa1313 napisał(a):
oprócz pomiaru temperatury nic mu nie dolega,

coś mu zrobił ?? W UT zwykle barbarzyńcy i ignoranci psują Capacitive :) bo cieżko przeczytać w instrukcji :)


lauba1 napisał(a):
Cześć mam do kupienia nowy FLUKE 110 za 250 zł

to jak uważasz .. bo czy z gwarancją czy za 200 czy za 10 złotych nowy czy używany ... niema znaczenia ważne by robił co ma robić
oczywiście to uproszczenie spore , ale są tacy którym nawet miernik z 2 gwarancjami i certyfikatem autentyczności wysadzany diamentami
nie pomoże w wykonywaniu nawet najprostrzych pomiarów -- dlatego tak sobie pozwoliłem uprościć

110 jest całkiem zmyslnym sprzętem i powinieneś być zadowolony
ja używam UT-50C , UT-71D, UT-81B , UT-805A oraz na specjalne okazje Agilent U1253B ponadto czesto się przydaje mieć 2 - 3 mierniki
pod ręką :)

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 3 cze 2015, o 19:05 

Pomógł: 0

SunRiver napisał(a):
ponadto czesto się przydaje mieć 2 - 3 mierniki
pod ręką


O tuż, to, bo czasem nawet najlepszy miernik trzeba zweryfikować.

Osobiście z tańszych mierników polecam sanwę, FLUKi to tak od modelu 87V, 117 i wyżej. CO nie znaczy że maluszek 110 nie jest wart tej kasy.

Tu bardziej chodzi o to czego wymagasz od miernika, pewności pomiarów, dokładności, ma być pokazywaczką, czy niezawodnym narzędziem zawsze gotowym do pracy.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 4 cze 2015, o 10:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Dzięki wielkie za odp! Miernik ma służyć przede wszystkim do nauki, ponieważ jestem na początku drogi poznawania pięknego świata elektroniki, jak na samym początku dostany na prezent taniuśki UNIT M830BUZ wystarczał to teraz, aż się prosi o zainwestowanie w coś lepszego. Na razie będę go używał do pomiarów w tworzonych układach elektronicznych(np do kalibrowania ADC), do amatorskiego naprawiania sprzętu oraz do działań z solarami i ładowarkami QI ponieważ to jest ostatnio mój obiekt zainteresowań. Myślę, że przekonaliście mnie, żeby zainwestować w ten miernik. Dylemat miałem jedynie, ponieważ jest to aukcja z olx z okolicy i mam tylko informacje, że jest to miernik nowy, pełen zestaw lecz bez gwarancji, więc zawsze pozostaje jakaś niepewność. Dlatego zastanawiałem się czy lepiej nie kupić czegoś nowego do 300 zł. Wybaczcie może za laickie pytanie jednak pewnie się przyda również wielu innym osobą, jak byście przetestowali taki miernik w domowych warunkach po zakupie, żeby sprawdzić czy wszystko w 100% jest okej.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 4 cze 2015, o 11:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

wiesz przetestować mozna na miejscu przed zakupem

trzeba miec drugi miernik z pewnym pomiarem i dokonywać pomiarów obydwoma porównując wskazania

oczywiście zapomnij o M830BUZ bo to cioś robią wszystkie firmy i nie jest to miernik , a pokazywaczka jedynie ... czego zresztą się spodziewać
po ICLu ...

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 5 cze 2015, o 08:16 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

Ok dzięki wielkie za pomoc! Zdecyduję się na niego i później dam znać jak się sprawuje już na stole warsztatowym;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 5 cze 2015, o 08:30 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2013
Posty: 599
Lokalizacja: Lubin
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 35

Ten miernik nie ma pomiaru prądu. Miej to na uwadze.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 5 cze 2015, o 08:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

właśnie też o tym pomyślałem dzisiaj rano, niby to nie problem bo można mierzyć przez spadek napięcia, ale wtedy zawsze trzeba dokładać jakiś shunt pomiarowy więc zawsze to kłopot jakiś jest. Dlatego od rana oglądam jeszcze mierniki w granicy 300 zł i dość fajnie prezentują się mierniki firmy Brymen albo myślałem o PC500a bardzo dobrej firmy sanwa. Ajj jednak nie jest to taki prosty wybór;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 5 cze 2015, o 09:37 

Pomógł: 0

Mogę ci powiedzieć jak u mnie przebiegało wybieranie mierników zawsze.

Ściągam instrukcję z folderami przeglądam, robię zestawienie dokładności. Już to opisywałem na forum jak się robi zestawienie dokładności w/g artykułu w EP.

Następnie spisuje wszelkie dodatkowe funkcje ( u mnie podstawą jest dokładność i niezawodność miernika ) porównuje.
Drugą najważniejszą cecha jest bardzo szybki buzzer, czyli działający ok 250us, a nie ślimacze buzery które potrafią dopiero dać znać, że jest zwarcie po 1sekundzie.
To jest bardzo ważne przy diagnostyce przerywających wiązek, czy np. mikropęknięć na PCB (przelotki), czy np. uszkodzonych gniazdach itp.

Kolejną ważną dla mnie cechą już od dłuższego czasu, jest realna rozdzielczość pomiaru dla danego zakresu, która jest ściśle związana z ilością miejsc po przecinku, a także "liczbą wewnętrzną przetwornika" tj. poniżej 4000 nie ma nawet co patrzeć na mierniki. Czyli wszelkie zabawki w stylu 3 i 1/2 czy 4 i 1/2 odpadają w przedbiegach.

Następną cechą jest czy do miernika jest dostarczany certyfikat wzorcowania.

Kolejną jakie są bezpieczniki stosowane, czy są specjalnie czy zwykłe 4x20 (kwestia bezpieczeństwa), oraz wykonania zabezpieczeń wewnętrznych

Jak widzisz sporo tego, bo nawet nie wymieniłem wszystkiego, a tylko te bardziej kluczowe dla mnie.

Na początek każdy przyzwoity model do tych 300zł z sanwy, Brymen, czy używany fluke, ci wystarczy.
Unitów nie polecam, po za momentami gdy ktoś wyraźnie chce Wash&Go w cenie poniżej 200zł. No ale dla każdego w/g potrzeb. Dlatego absolutnie nie narzucam ci, tylko mówię jak ja podchodzę do wyboru miernika, sprzętu itp. Każdy najpierw obejrzę 10x z każdej strony, przeczytam instrukcję, porównam za/przeciw.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 5 cze 2015, o 19:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 14 maja 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

szczerze, ja bym wolał Brymen'a jakiegoś, fluke okej ale bez pomiaru prądu dość uboga wersja to jest, więc chyba jest to nieopłacalny interes.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
 Tytuł: Re: Fluke110
PostNapisane: 6 cze 2015, o 09:02 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012
Posty: 59
Lokalizacja: Lubliniec
Pomógł: 3

brak pomiaru prądu to na pewno minus, jednak myślę, że inne funkcje mi to zrekompensują i i tak będę zadowolony;) w pn jadę po niego. Dzięki za sugestie i pomoc, wszystkie były bardzo przydatne!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO