Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 12:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 maja 2014, o 17:04 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lis 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Cześć poszukuję taniego i o ile są takie to dobrego miernika do 50 zł. Od razu uprzedzam że obecnie nie potrzebny mi lepszy. Zastosowanie to mikrokontrolery (początkujący), samochód i gdzie tylko będzie mi potrzebny. Dlatego pomyślałem o tym http://allegro.pl/m890c-cyfrowy-multime ... 49688.html i dodatkowo taki http://allegro.pl/miernik-uniwersalny-u ... 45532.html bo wiecie tego przy czymś nie pewnym będzie mniej szkoda. Jeżeli możecie mi zaproponować coś innego piszcie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 17:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2012
Posty: 729
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 12

Taki pierwszy to ja kupiłem za grosze i już się kurzy. Teraz mam UNI-T 33C i jestem z niego zadowolony, ale musisz dokupić kable (20zł), bo szybko się rozwalą.


Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 17:42 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2012
Posty: 778
Pomógł: 9

Ja także polecam firmę UNIT-T posiadam trzy mierniki z tej firmy UT58C, M830B i 33C a jeden z nich ma parę dobrych lat za sobą dokładnie to UNIT-T M830B.
Więc myślę że UNIT-T 33C będzie dobrym wyborem http://botland.com.pl/urzadzenia-pomiar ... ut33c.html
Chociaż nie mogę się zgodzić z LogTeam odnośnie kabelków bo moje są szarpane wyginane i nadal dobrze się trzymają w jednym, drugim i trzecim mierniku :)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 18:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

http://allegro.pl/profesjonalny-miernik ... 50549.html

Polecam z ręką na sercu Ci ten miernik, ja kupując go pół roku temu zapłaciłem 80 złotych, teraz za 50 dych na allegro, jest niezawodny po prostu. Ludzie go ładnych parę lat mają i chwalą sobie. Pomiar pojemności, czestotliwości na zakresie bodajże 50KHz i inne podstawowe funkcje ale jak dla poczatkującego jest super, dodatkowo ma podstawke odchylaną i można go pod kątem położyć i można sobie na wprost spoglądać a nie z góry;) pomiar temperatury też nie jest problemem:)


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 19:10 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2013
Posty: 844
Lokalizacja: Przemyśl
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 43

Panowie, słowo "profesjonalny" w tym pułapie cenowym oznacza tyle samo co profesjonalne urządzenie zrobione w pająku przez 10 latka, nie nadużywajmy więc tego słowa.

Klaki: zapisz sobie jakie wartości chcesz mierzyć, z jaką dokładnością i dopiero wtedy czegoś szukaj. Na sam początek to naprawdę "bazarowy" miernik z termoparą za 20 zł starczy. Później miernik F czy RLC sam zrobisz na uC. A jak zaczniesz na poważnie siedzieć w elektronice to wybierzesz o wile lepszy (i niestety droższy) miernik- ale na nim sprzedawca nie będzie umieszczał napisu "profesjonalny" ;)

_________________
Klimatyzacja Przemyśl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 19:19 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2014
Posty: 1806
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 168

janeczqu napisał(a):
Panowie, słowo "profesjonalny" w tym pułapie cenowym oznacza tyle samo co profesjonalne urządzenie zrobione w pająku przez 10 latka, nie nadużywajmy więc tego słowa.

Klaki: zapisz sobie jakie wartości chcesz mierzyć, z jaką dokładnością i dopiero wtedy czegoś szukaj. Na sam początek to naprawdę "bazarowy" miernik z termoparą za 20 zł starczy. Później miernik F czy RLC sam zrobisz na uC. A jak zaczniesz na poważnie siedzieć w elektronice to wybierzesz o wile lepszy (i niestety droższy) miernik- ale na nim sprzedawca nie będzie umieszczał napisu "profesjonalny"



ja nie napisałem że jest to profesjonalny miernik:) zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda profesjonalny miernik:) ten z pewnością taki nie jest, jednakowoż dla początkującego wystarczy. Sam jestem początkującym i sobie chwalę ten miernik. Nie oznacza to tym samym że wciskam go komuś na siłę i mówię że jest on "super" i "najlepszy na świecie", bo to zwykły multimetr z podstawowymi funkcjami ale według mnie bardzo dobry bo sam go na co dzień użytkuję:) a link podałem z pierwszy z brzegu, nie wczytywałem się jakie chwyty marketingowe zastosował sprzedawca.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 maja 2014, o 19:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lis 2013
Posty: 10
Pomógł: 0

Dzięki Panowie za sugestie wielki plus za to. janeczqu nikt tu chyba nie powiedział "profesjonalny" ja wiem że jakbym chciał taki to od 300 w górę. Co do miernika za 20 zł dałem 25 za 830D i nie wiem czy go 50 +/- 5 razy użyłem. Choć i tak taki tani dodatkowo zakupię bo 20 zł a 50 zł to różnica ;) A co do twojej sugestii o wartościach to od początku tak szukam.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 kwi 2015, o 11:06 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 03 lut 2015
Posty: 4
Pomógł: 0

I jak się sprawdza ten miernik co kupiłeś? Wytrzymał do dzisiaj? Chce siostrzeńcowy kupić i nie wiem czy zrobić mu większy prezent, i kupić np. CMM-10 sonela, czy może właśnie dorzucić jako dodatek do innego prezentu taki tańszy miernik?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO