Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 10:14


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 paź 2014, o 09:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Witam

Znalazłem na forum taką informację:

mirekk36 napisał(a):
...na płycie DVD są przecież WSZYSTKIE przykłady z książki - no niech kolega nie żartuje że i tego nie ma - no chyba że w ogóle piszemy o całkiem innej książce ????

jak się zajrzy na DVD to w folderze

\CD_KSIAZKA\ECLIPSE\workspace\

są wszystkie lekcje pod ECLIPSE...


Posiadam Bluebooka wydanie II, i na mojej płycie tego katalogu nie ma. Czy w drugim wydaniu powinny być przykłady z książki? Jeżeli tak to w którym miejscu?

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 paź 2014, o 10:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2014
Posty: 580
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Pomógł: 71

Kolega wpisz w wyszukiwaniu folderu workspace i powinno Ci znaleźć.

Albo np. "01a_DiodaLED"

Bo ja to mam tylko ten folder na pendrive - netbook brak napędu DVD :/

Ale mam płytę i książkę z II wydania, więc na pewno tam wszystko jest.

z Niebieskim pozdRowieniem,
Doman89



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 paź 2014, o 10:24 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2014
Posty: 266
Lokalizacja: Warszawa
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 2

Dzięki. U mnie jest w E:\ECLIPSE\workspace

A myślałem, że tam poprostu jest ECLIPSE instalka

_________________
Wysłane z Nokii 3310



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 paź 2014, o 10:38 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Radziu napisał(a):
Posiadam Bluebooka wydanie II, i na mojej płycie tego katalogu nie ma


A ja ciebie zapewniam, że jest u ciebie na płycie ten katalog - tylko pewnie też nie obejrzałeś ani jednej lekcji wideo z DVD ... a tam mówię i pokazuję też gdzie jest ten folder

proszę bardzo, zajrzyj sobie do tego folderu na DVD

\ECLIPSE\workspace

i okaże się, że cudownie się wszystko znalazło ;)

------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

ach nie zauważyłem że już trwa dyskusja

nie mniej na drugi raz polecam poradniki video na DVD

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 18:48 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 2
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pomógł: 0

Witam.
Podpinam się pod post bo u mnie na płycie DVD to już jest zupełny zawrót głowy. Zakup BB w 2015r. Nie ma katalogu "Workspace" ale jest work_luna???Choć autor wyraźnie na początek poleca Eclipse Indigo - hmmm może to żadna różnica ale brak spójności. Odnoszę wrażenie, że płyta była nagrywana bez sprawdzenia co jest w książce- ogólnie dla mnie katalogi na płycie to jeden wielki chaos. Katalogi nic nie mówiące początkującym ( np.w głównym katalogu FatFs ver.R0.08a czy schematy z książki- fragmentaryczne , w różnych formatach, a to pdf, a to jpg. A do tego niekompletne, bo niby dlaczego nie wszystkie z książki ? ). A wystarczyło do książki dołączyć erratę i po sprawie.
Jak jestem zachwycony poradnikami na blogu Panie Mirku , tak opracowanie książki a w zasadzie płyty DVD nie sprawia dobrego wrażenia. Może nie powinienem rozpoczynać od narzekania ale jestem początkujący i na razie czytam i czytam i oglądam poradniki na blogu i wracam do BB i tak już od miesiąca i próbuję sobie to wszystko jakoś poukładać. I o zgrozo mam coraz większy mętlik w głowie brrrr...czy każdy tak ma na początku?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 21:11 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 08 mar 2014
Posty: 390
Lokalizacja: Głogów
Pomógł: 11

Też tak miałem jak chciałem za szybko do przodu z projektami. A co nagle to po diable. Najpierw przerobiłem całą książkę w pośpiechu i z ciekawości co będzie dalej. Nie ukrywam totalnie nic do mnie nie dotarło. Ale sobie myślę pobawię się czymś prostym np. sterowanie diodami, wyświetlacz led itp. Analizowałem kod z książki linia po lini i co rusz wprowadzając zmiany i sprawdzałem co się stanie. Wiem że mało profesjonalny sposób ale niesamowicie skuteczny jak dla mnie. Na koniec starałem się napisać własny program o podobnych założeniach ale np w 3 odmiennych sposobach. Wtedy książka staje się co raz przyjemniejsza a już kolejne przykłady co raz prostsze.
No i muszę wspomnieć że olbrzymim wsparciem jest to forum, zawsze co miałem jakiś problem to znalazł się jakiś przesympatyczny kolega z rozwiązaniem problemu czy wyjaśnieniem. Dlatego gorąco polecam małymi krokami i jak najwięcej samodzielnych testów.

Podczas gdy autor pisał tę książkę nie było stabilnej wersji eclipse luna, dlatego namawiał do korzystania z wersji indigo. Ja obecnie przeszedłem na wersie luna ponieważ jak dla mnie jest dużo przyjemniejsza w obsłudze.
Gdyby były jakieś problemy z obsługą programu eclipse luna, na blogu autora jest sporo bardzo pomocnych poradników jak rozwiązać każdy podstawowy problem i jak w ogóle się w tym połapać. Na płycie DVD jest też gotowa skonfigurowana wersja którą można skopiować na komputer, ale o tym wszystkim jest mowa w poradnikach.

Pozdrawiam



Ostatnio edytowano 20 kwi 2015, o 21:17 przez Arek1111111111, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 kwi 2015, o 21:11 

Pomógł: 0

cyganek napisał(a):
.czy każdy tak ma na początku?


Ja sobie zgrałem co potrzebowałem na dysk, z każdej płyty, czy to Mirka czy to TMFa, czy innych zakupionych. Bo używanie CD/DVD dla mnie za każdym razem jest po prostu niewygodne.

Tak mam folder na dysku Atnel, w którym mam wszystko poukładane w/g siebie + wszystkie poradniki z youtuba.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 12:56 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 31 mar 2015
Posty: 2
Lokalizacja: Nowy Sącz
Pomógł: 0

W takim razie jestem chyba na dobrej drodze skoro nie jestem jedyny który nie za bardzo jarzy o co chodzi. Co do płyty to też tak sobie zrobiłem że wgrałem na dysk to co uważałem za potrzebne. Tak naprawdę to nie chodziło mi nawet o jakiś konkretny projekt bo cóż czasy kiedy samemu robiło się różne gadżety elektroniczne chyba już przeminął. Teraz jest to tylko hobby i chęć nauczenia się choćby bardzo pobieżnie języka C a co za tym idzie dalszego rozwoju. Na pewno wykonanie jakiegoś tam projektu daje satysfakcję i zmusza do dokładnego "wgryzania się" w temat. Zobaczymy jak mi pójdzie . Mam nadzieję, że forum Atnel nie upodobni się z czasem do Elektrody bo byłby to koniec wspaniałej pracy jaką dla nas wszystkich wykonuje P. Mirek.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 21 kwi 2015, o 12:58 

Pomógł: 0

cyganek napisał(a):
że forum Atnel nie upodobni się z czasem do Elektrody


Masz to pewne jak w banku i to nie Lehman Brothers



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO