Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 16:58


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:14 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 sty 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Dzień Dobry,

Czy potrafiłby mi ktoś odpowiedzieć w jaki sposób powinno się zmodyfikować Biblioteki Petit FatFS tak aby można było obsługiwać kartę SD przez USART w trybie SPI?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:17 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

potrzebny ci uart ... ?
potrzebny ci kolejny procek ??

potrzebna mi szklana kula ....


tak na poważnie to zgadywać można co ci jest potrzebne.... zależy jak chcesz to rozwiązać


na moje wystarczy ci atmega32 posiadająca 1x USART
biblioteka petitFS
potrzebne np komendy AT

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 sty 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Muszę użyć karty pamięci i chciałbym wykorzystać do tego USART w trybie SPI.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

A moze napisalbys jakim prockiem planujesz tego zrobic. Byoloby o wiele latwiej wtedy zaczac dyskusje :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:24 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 sty 2015
Posty: 3
Pomógł: 0

Mam zamiar użyć ATmegi 328p.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 21:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

hmmm od kiedy USART ma tryb SPI ?? i co ma piernik do wiatraka ??

KArta SD jest obsługiwana przez magistrale SPI , A usart to tylko komunikacja z prockiem

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 17 sty 2015, o 23:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

SunRiver napisał(a):
hmmm od kiedy USART ma tryb SPI ?? i co ma piernik do wiatraka ??

KArta SD jest obsługiwana przez magistrale SPI , A usart to tylko komunikacja z prockiem


http://www.atmel.com/Images/doc2577.pdf
I "bez komentarza", bo znów po ... głowie dostanę.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2015, o 18:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Podłączam się do tematu - miał ktoś doświadczenie z obsługą USART w trybie SPI ?

PS. Piernik ma tyle do wiatraka, że USART ma tryb synchroniczny który działa identycznie jak SPI - warto poczytać noty np. ATMega1284P nim się pojedzie po pytającym jak po łysym koniu ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2015, o 19:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tapy napisał(a):
PS. Piernik ma tyle do wiatraka, że USART ma tryb synchroniczny który działa identycznie jak SPI - warto poczytać noty np. ATMega1284P nim się pojedzie po pytającym jak po łysym koniu ;)

Czasem przy TAK zadanym pytaniu jak w pierwszym poście - można coś źle zrozumieć (można wręcz o czymś zapomnieć i co? TRAGEDIA?) .... i stąd odpowiedź może być myląca bądź błędna, i nie ma to nic wspólnego z "pojeżdżaniem po kimś jak po łysym koniu" .... To forum jest po to, żeby sobie pomagać .... a nie jeździć po sobie ... co właśnie kolega "ślicznie" zaprezentował. I gdybyś zakończył na tym co zaznaczyłem na zielono - to oznaczałoby , że rozumiesz IDEĘ tego forum, ale nie ..... zapewne przypominają ci się zwyczaje jakie panują na innych forach i pozwoliłeś sobie na tą ułańską fantazję, którą zaznaczyłem na czerwono !

W związku z powyższym daję koledze WARN'a na forum, a za jeszcze jeden taki wybryk udzielę bez zastanowienia się BANAna na forum i na tym się zakończy przygoda z ułańską fantazją

Wyjątkowo zostawiam ten wpis i moją uwagę aby kolejne osoby chętne jak widzę do sporów i kłótni - wiedziały co znaczy przyjazna atmosfera na forum atnel i KONIEC.

------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

Grzegorz... napisał(a):
I "bez komentarza", bo znów po ... głowie dostanę.

Tak to samo dotyczy to kolegi.

Ja też gdy popełnię błąd to liczę, że ktoś inny wyjaśni mi to na spokojnie. A koledzy to nigdy w życiu błędów nie popełniają ? Warto się czasem dwa albo trzy ... .albo i nawet więcej razy (aż do skutku) się zastanowić zanim się coś napisze.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2015, o 21:42 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 12 kwi 2014
Posty: 7
Pomógł: 0

Po pewnych poszukiwaniach natknąłem się na http://www.nerdkits.com/forum/thread/2645/ , użycie tego kodu powinno załatwić problem ( jeszcze nie sprawdzałem - wygląda na poprawny ).

@mirekk36 - Z pewnym niedowierzaniem przyjąłem ostrzeżenie, posty o kryształowych kulach i piernikach zapewne przyniosły wiele rozwiązań na prosto zadane pytanie: "w jaki sposób powinno się zmodyfikować Biblioteki Petit FatFS tak aby można było obsługiwać kartę SD przez USART w trybie SPI?" .



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 mar 2015, o 22:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tapy napisał(a):
@mirekk36 - Z pewnym niedowierzaniem przyjąłem ostrzeżenie, posty o kryształowych kulach i piernikach zapewne przyniosły wiele rozwiązań na prosto zadane pytanie: "w jaki sposób powinno się zmodyfikować Biblioteki Petit FatFS tak aby można było obsługiwać kartę SD przez USART w trybie SPI?" .

Widzisz, jedni zrozumieją inni nie ... ja także po przeczytaniu tak lakonicznego opisu nie do końca wiedziałem co autor ma na myśli. Dlatego, czasem zadając pytanie, warto poświęcić troszkę czasu, na lepsze opisanie problemu zamiast oszczędzać w słowach co może powodować tylko problemy .... a na pewno w wielu tego typu przypadkach nie świadczy o szacunku do tych do których pytający zwraca się z pytaniem. Bo z jednej strony oczekuje taka osoba, porządnej i rzetelnej odpowiedzi tymczasem sama nie raczy poświęcić dodatkowo kilka minut na napisanie kilku zdań. To też jakaś nauka dla nas wszystkich. Bo później na dodatek biorą się z tego jeszcze tylko nieporozumienia.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO