Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 09:26


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2012, o 20:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 maja 2012
Posty: 112
Pomógł: 10

Skoro założyciel tematu napisał:
gedo napisał(a):
Temat może być ogólnie o urządzeniu firmy Dremel i akcesoriach.
to ja polecam uwadze forumowiczów przenośne imadło firmy Dremel. ;)
W załączniku krótka prezentacja możliwości tego sprzętu: http://www.dremeleurope.com/specials/en ... _pl-pl.htm
Imadło wykonane jest z twardego plastiku , nakładki na szczęki z miękkiego plastiku (TPE). Prowadnica szczęk to stalowy pręt a przegub kulowy jest chyba ze stopu aluminium (?).
Imadło można łatwo zamontować do blatu stołu czy biurka i bez problemu umocować w nim płytkę z dużymi (wystającymi) elementami. Bez problemu można też chwycić nieforemne przedmioty (tu przydają się miękkie nakładki na szczęki).
Jest to jedyny produkt Dremela jaki posiadam ... ;) i nie jestem ich przedstawicielem :mrgreen:



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2012, o 21:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2011
Posty: 8583
Pomógł: 337

Nori :) tylko masz hurtownię imadeł dremel :)

żartuję ... mam podobne Kitomi imadełko 6 stopni swobody idealne do montażu PCB i drobnych prac

_________________
[b]San Escobar! Patria mia! Tu eres como la salud.[/b]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 19 gru 2012, o 21:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 maja 2012
Posty: 112
Pomógł: 10

No nie, SunRiver to chyba ma jakieś dojścia w urzędzie skarbowym ... i przed nim nic się nie ukryje :(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 16:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

Panowie kupiłem dzisiaj proxxona FBS 240/E i porównując do dremala to dzień do nocy :)

Niczego więcej mi już nie trzeba...

Pzdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 19:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2012
Posty: 42
Pomógł: 0

Taktyk
a może jeszcze coś takiego ,
wierci ,frezuje ,rysuje płytki samo

Obrazek

_________________
http://www.3d-tech-print.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2012, o 20:20 

Pomógł: 0

Niestety dremel z serii 300 to chyba ma coś nie teges, siostrzeniec dostał prezent i na maksymalnych obrotach drży to cholerstwo jak by się miało zaraz rozpaść ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2012, o 11:25 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

0,3-3,2mm dla osprzętu a mocowanie wiertarki to 20mm, pasuje do statywu MICROMOT :) Kupiłem na szybko wiertła 0,8mmm które są grubsze w mocowaniu. Spisują się świetnie.

Jadę za chwilę dokupić statyw... :)

Pzdr.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2012, o 13:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 02 maja 2012
Posty: 112
Pomógł: 10

GwynBleidD napisał(a):
czy przekrój w tym miejscu wychodzi okrągły?
Niestety nie. Jest .... jajowaty 8-) Średnica w połowie wysokości to 43 - 47 mm.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 gru 2012, o 15:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011
Posty: 35
Pomógł: 0

Tak dokładnie jest to taki owal jak kolega podał.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 sty 2013, o 17:38 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2012
Posty: 123
Pomógł: 10

gedo napisał(a):
@jark wkleisz zdjęcie jak to wygląda?

Cześć.
Przepraszam że tak późno ale trochę byłem offline.
Wklejam zdjęcie jak zrobiłem to mocowanie (bo chyba o to pytałeś). To czarne wystające z tego uchwytu to ta uszczelka o której pisałem.
Obrazek
Całości nie robiłem fotki bo to standardowy uchwyt wiertarski jakich pełno w każdym markecie (ostatnio tzn. przed świętami np. widziałem w Lidlu i miał jeszcze dołączone takie małe imadełko mocowane do podstawy).
Pozdrawiam
Jarek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 15:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 88
Pomógł: 2

byłem u tokarza i chciałem się pochwalić nowym nabytkiem ;) tokarzowi pokazałem drugi link, są to zdjęcia ze strony niemieckiej gdzie takie coś jest sprzedawane.

Mój adapter

oryginał ze strony niemieckiej

Obrazek

teraz Dremel pasuje do każdego statywu i mogę mieć jeden do dwóch wiertarek. No i nie muszę kupować oryginalnego statywu Dremela za 260zł a wiele osób na niego niestety narzeka.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 15:07 

Pomógł: 0

Może kolega udostępnić wymiarowanie?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 16:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 88
Pomógł: 2

dziś zakupiłem stojak z Lidla i razem to wygląda tak Zdjęcia

co do wymiarów to najważniejsze to średnia zewnętrzna = 43mm, gwint M19x2 oraz wysokość całego adaptera to 20mm. Wstawiam zdjęcie które dałem tokarzowi. Ja dałem swojego dremela na tydzień jemu i sam dopasował długość tego gwintu. Jest to około 10-11mm ale robił już on to sam dokładnie. Reszta długość to ta wolna przestrzeń na np. uchwyt wiertarski.

Obrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 17:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 49
Pomógł: 0

Ja nie używam może Dremela ale tańszego zamiennika Einhel do wiercenia w PCB. Ale uwaga, nie wiercę wiertłami ale frezami dentystycznymi. O wiele wieksza trwałość, bez przejściówek i jest na tyle sztywny ze otwory 0,6 wiercę z ręki, bez stojaka.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 17:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 88
Pomógł: 2

a gdzie takie kupujesz? i możesz dać przykładowy link bo frez np http://wiertlastomatologiczne.pl/index. ... Itemid=107 nie bardzo wiem jak tym wiercić otwory..

edit
http://allegro.pl/komplet-trzech-wierte ... 84203.html
takie coś?

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2013, o 21:47 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2012
Posty: 155
Lokalizacja: PL, DE, UK, IRL
Pomógł: 3

jak już pisałem w wątku tutaj:
topic855-30.html#p5811

posiadam miniszlifierkę VERTO, za niecałe 70 zł w sieci Carrefour we Wrocławiu

Obrazek

do tego statyw, czyli standardowy stojak wiertarki, pamiętający jeszcze czasy PRL'u, ściągnięty ze strychu z domu rodzinnego (ma jedną wadę obraca go czasem wokół osi)

dodatkowa końcówka, taka jak linkował osa1313, moja rzekomo proxxona, łapie wiertełka 0,5mm
Obrazek

Z racji czasowego dorabiania w fabryce zajmującej się obróbką metali, udało mi się wykonać adapter z gwintem do montażu w miejscu standardowej plastikowej osłonki od miniszlifierki tak, żeby można było całość umieścić w stojaku na normalną wiertarkę (średnica montażu 43mm)
adapter ma wymiar zewnętrzny 43, wewnątrz gwintowany M18 x1.5:

Obrazek

Całość prezentuje się tak:

Obrazek

układ pozwala, przy odrobinie cierpliwości i opanowania na sprawne wiercenie otworów wiertłem 0,5mm

ponieważ nie do końca byłem zadowolony z zestawu i mając w pamięci sprzęt z uczelni nabyłem taki gadżet.
pracuje się tym zdecydowanie wygodniej niż szlifierką z adapterem.

http://www.proxxon.com/eng/html/28128.php

Obrazek



Podobne do mojego adaptery można znaleźć na ebay'u niemieckim:
dla dremela:

http://www.ebay.de/itm/Dremel-Adapter-4 ... 3a7de1dc7e


PS. jakby komuś bardzo zależało, mogę pośredniczyć w zakupie. Wysyłki, czy jakieś transfery w euro ;-)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2013, o 03:10 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012
Posty: 101
Pomógł: 5

Witam,
Czytając ten wątek jestem zaskoczony Waszymi opiniami o Dremelku. Sam posiadam model 300 + statyw workstation 220 i od jakiś 3 lat sprawuje się bardzo dobrze. Najmniejsze wiertło jakiego używam to 0.5mm. Sam stayw dla mnie to poezja - bardzo płynny ruch w pionie + możliwość zmiany kąta wiercenia do 90 stopni (ułatwia zmianę wiertła bez wyjmowania szlifierki ze statywu).
Jakby ktoś chciał z Łodzi lub okolic sobie obmacać i przetestować to zapraszam ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2013, o 05:43 

Pomógł: 0

Już o tym pisałem ale powtórzę też mam taki zestaw Dremela jak ty i nie widzę żadnych problemów :) - ale pomysł z przejściówką na inny statyw jest super.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2013, o 11:05 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2012
Posty: 49
Pomógł: 0

gedo napisał(a):
a gdzie takie kupujesz? i możesz dać przykładowy link bo frez np http://wiertlastomatologiczne.pl/index. ... Itemid=107 nie bardzo wiem jak tym wiercić otwory..

edit
http://allegro.pl/komplet-trzech-wierte ... 84203.html
takie coś?


Nie kupuje ich, to koledze często się zęby psuły to mówił dentystce żeby odkładała mu zużyte frezy. Do zębów się nie nadają a do PCB idealnie.
http://tinyurl.com/achxja7
coś takiego



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2013, o 11:17 

Pomógł: 0

Kurcze o tym nie pomyślałem. Muszę się spytać mojego dentysty czy może mi odkładać zużyte.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 11 cze 2014, o 15:20 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 11 cze 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam.
Skoro tu już jest temat odnośnie Dremela, to postanowiłem go trochę odkurzyć i chciałbym zapytać: Jaka jest maksymalna głębokość robocza freza poniżej podstawy dremel. A mam na myśli dremel 300/3000/4000 + podstawa do frezowania Dremel 335 + powiedzmy Frez dremela 652. Pytam, ponieważ nigdzie nie umiem znaleźć takiej informacji, a sprzedawcy tłumaczą, że nie są w stanie tego sprawdzić i odsyłają Mnie do producenta, a Bosch jeszcze nie raczył odpisać. Z góry dzięki za informację. Pozdrawiam.
Krzysztofek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 13:23 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 kwi 2014
Posty: 196
Lokalizacja: Sandomierz
Pomógł: 0

Witajcie,

Ostatnio kupiłem proxxona FSB240/E, pierwsze wrażenia były pozytywne po pracach z wiertłami jakie kupiłem dodatkowo w sklepie razem z tym sprzętem. Zamówiłem sobie komplet wierteł MPK Kemmer PCB Tools o średnicach 0,5-1,2mm (po 2 szt co 0,1mm) z trzpieniem 1/8 cala. I tu zastąpiło wielkie zdziwienie kiedy każde wiertło kręciło się nie w osi. Doskonale to widać kręcąc ręcznie główkę jak całe wiertło razem z trzpieniem kręci się niecentrycznie. Raz udało mi się włożyć i skręcić w uchwycie wiertło bez bicia. Wiertło proste HSS o średnicy 3.2mm jak i 2mm ma taki sam objaw. To co dziwne wiertło o mniejszej średnicy 1mm (standardowe proste HSS) można osadzić w uchwycie samozaciskowym i bicia nie ma lub jest tak małe że go ciężko zauważyć. Nie wiem jak tulejki zaciskowe się sprawują ale uchwyt nie najlepiej wypadł. Według mnie szczęki nierównomiernie układają się i niecentrycznie chwytają wiertło. Uchwyt nie łapie centrycznie wierteł o większych średnicach. Jak na proxxona i narzędzia do prac precyzyjnych brakuje precyzji w wykonaniu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 16:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Tak się składa, że ja ostatnio też kupiłem tego Proxxona i wrażenia super, zwłaszcza wiercąc wiertłami MPK Kemmer :D
Jednak po Twoim poście od razu przyjrzałem się swojemu egzemplarzowi dokładniej :shock:
Faktycznie przypatrując się bardzo dokładnie i ręcznie kręcąc główką widać minimalne odchylenie od środka w pewnym położeniu.

Moim zdaniem to zdecydowanie wina samej główki. Po jej zdemontowaniu i patrząc na wprost przy maksymalnych rozchyleniu zacisków widać, że jeden jakby jest troszkę schowany.
Zamontowałem więc czym prędzej tulejkę zaciskową od jakiejś marketowej multiszlifierki, której używam do cięcia i szok, powiedziałbym nawet, że jest idealnie. Zatem sama ośka multiszlifierki jest precyzyjnie wykonana, a główka jak widać już tak precyzyjna nie jest.

Przy najbliższej okazji zakupię więc zestaw zacisków i to mam nadzieję ostatecznie sprawi, że będzie idealnie: :lol:
http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Zaciski-narzedziowe-Proxxon-do-narzedzi-serii-MICROMOT-kpl.-6-szt.-28940/792

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 18:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 09 lis 2014
Posty: 7
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Ja używam do wiercenia najtańszej wiertarki,ale przerobionej na "automatyczny gaz". Przy starcie obroty są na minimum i w miarę nacisku zwiększają się.
Nie ma nic lepszego jak taka przeróbka.Coś na modłę dentystyczną. :) Naprawdę świetna sprawa za małą kasę.

link do inteligentnego sterownika wiertarki: https://www.google.pl/search?q=elektron ... KvU_6OgPgK



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 10 mar 2015, o 21:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 lut 2014
Posty: 173
Lokalizacja: Bytom
Pomógł: 2

Witam panowie mam pytanie czy opłaca się kupować Dremel 300 ?. Uprzedzam do wiercenia dziur w PCB mam wiertarkę stołową z dodatkowych uchwytem wiertarskim dla małych wierteł (0 bić ) :) Bardziej bym jej używał do cięcia, szlifowania , grawerowania itp.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO