Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 29 mar 2024, o 00:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

mirekk36 napisał(a):
anshar napisał(a):
Tylko w HTML Preview nie wyświetla mi polskich znaków, zamiast nich są same kwadracki.

pewnie działasz na linuxie ?


Nie, pracuję na Windows 7.
Przerobiłem już dwie podstrony z mojego serwerka. Wszystko pięknie działa. :D

------------------------ [ Dodano po: 10 minutach ]

HTML Preview wyświetla poprawnie polskie znaki , ale tylko z wybranym kodowaniem windows-1250. Nie działa już np. z utf-8.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Nooo a ja się przyczepię, aby nie było hehe :P

Ale najpierw pochwalę, że bardzo mi się podoba teraz jak działa na żywo funkcja "Remove spaces". Szczególnie to, że można przełączać sobie przed i po :)

Co do problemu to konwersja coś nie wycina wszystkich spacji jak powinna. Już wyjaśniam.

Napisałem sobie konwerterek tablicy przekonwertowanej przez program ATBWiFi, aby sprawdzić w czym problem bo przerobiłem sobie jakąś swoją stronkę html i po konwersji moim programikiem według algorytmu, który podałem wcześniej, zajmuje 7246 bajtów, natomiast program ATBWiFi podaje w tablicy wielkość 7374 bajtów. Hmm, czemu jest 128 bajtów więcej?

Odkodowałem tablicę i porównałem dwa pliki. Wynik poniżej:

Obrazek

Zaznaczyłem miejsca, gdzie się różnią i tam gdzie są nieusunięte spacje to właśnie plik z ATBWiFI.

Także Mirku coś nie do końca wycina wszystkie spacje. Może dałeś mniejszy licznik w pętli. U mnie jest cały czas 10. A może nie dopisałeś tej części do tabulacji? No coś tutaj nie tak do końca :)

_________________
.



Ostatnio edytowano 25 lut 2015, o 22:41 przez misiulu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:39 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2013
Posty: 302
Pomógł: 32

Witam,

Co do problemu wyświetlania polskich znaków (przepraszam, że bez cytownia ale piszę z telefonu) to wydaje mi się, że w tym przypadku nie ma znaczenia czy to linuks albo jeszcze inny system. Ważne jest aby kodowanie znaków edytora było takie samo jak podane w nagłówku pliku html. I tak jeżeli w edytorze konwertera jest kodowanie windowsowe, a w nagłówku pliku html podamy UTF-8 to zamiast polskich znaków będą krzaki.
Fajnie by było aby konwerter przy konwertowaniu brał to pod uwagę i transkodował automatycznie
Kodowanie edytora do kodowania podanego w nagłówku.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Pozdrawiam,
sq8mvy, Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Cytuj:
HTML Preview wyświetla poprawnie polskie znaki , ale tylko z wybranym kodowaniem windows-1250. Nie działa już np. z utf-8.
Tego Mirek za bardzo nie przeskoczy bo z tego co wiem dopiero późniejsze wersje Delphi natywnie dostały obsługę UNICODE więc teraz kontrolki pracują w AnsiString i nie da się łatwo, albo w ogóle UTFa wrzucić. Ale mogę się mylić :)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Nie przeszkadza to jednak w przekonwertowaniu poprawnie znaków na liczby. Jest to tylko kwestia wyświetlania w programie innego kodowania.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 22:46 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

misiulu napisał(a):
Może dałeś mniejszy licznik w pętli. U mnie jest cały czas 10. A może nie dopisałeś tej części do tabulacji? No coś tutaj nie tak do końca :)


Wygląda mi na to, że jest ustawiony na 7. :D

------------------------ [ Dodano po: 7 minutach ]

misiulu napisał(a):
Cytuj:
HTML Preview wyświetla poprawnie polskie znaki , ale tylko z wybranym kodowaniem windows-1250. Nie działa już np. z utf-8.
Tego Mirek za bardzo nie przeskoczy bo z tego co wiem dopiero późniejsze wersje Delphi natywnie dostały obsługę UNICODE więc teraz kontrolki pracują w AnsiString i nie da się łatwo, albo w ogóle UTFa wrzucić. Ale mogę się mylić :)

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Nie przeszkadza to jednak w przekonwertowaniu poprawnie znaków na liczby. Jest to tylko kwestia wyświetlania w programie innego kodowania.


Dokładnie tak! W niczym to nie przeszkadza!

Zamiast tego fajnie by było aby przy quick save można było dopisywać kolejną tablice (Variable name) z następnej stronki do istniejącego już pliku *.c i *.h, zamiast kasować poprzednią. Przydałoby się to przy stronce złożonej z kilku plików *.html. Obecnie trzeba skopiować nową tablicę i dodać jej deklarację do pliku *.h.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 23:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

Mirek nie był chętny (rozumiem), więc sam napisałem dekoder "HTML from C". Testujcie, łapcie bugi i nie krzyczcie - pisany na kolanie, drugi program w C# w życiu.

Mam zamiar dorzucić jeszcze wczytywanie z pliku i zapis do pliku, ale powoli.


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 23:33 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Wyświetla mi, że do poprawnej pracy aplikacji trzeba zainstalować .NET Framework: v4.0, ale tak na szybko wygląda na to, że działa poprawnie. :D Konwertuje w drugą stronę. Super!

------------------------ [ Dodano po: 9 minutach ]

Lecz jest jeden problem! Nie ma polskich znaków zarówno w dolnym oknie jak i przy opcji "copy html".



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 23:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu napisał(a):
Odkodowałem tablicę i porównałem dwa pliki. Wynik poniżej:

Podaj mi jakiś plik i podaj swoje wyniki po wyrżnięciu spacji żebym mógł przetestować to co robię ok? bo wiesz - różne pliki mogą różnie się zachować ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 23:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2013
Posty: 795
Lokalizacja: Poznań
Pomógł: 59

anshar napisał(a):
Nie ma polskich znaków
Tu troszkę nie wiem jak sobie poradzić. Postaram się jakoś to ogarnąć.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 lut 2015, o 23:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Podaj mi jakiś plik i podaj swoje wyniki po wyrżnięciu spacji żebym mógł przetestować to co robię ok? bo wiesz - różne pliki mogą różnie się zachować ...


Najlepiej będzie jak sam jakiś plik html przetestujesz i porównasz w programiku


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 00:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu niestety - jak robię swoim programem swoją stronkę bez żadnych poprawek po twojej ostatniej uwadze to w ogóle wyniki są przedziwne ... u mnie wychodzi niby mniej znaków po konwersji ale tak na prawdę jest też mniej znaków w ogóle bez usuwania tych spacji i enterów ....

może inaczej - weź złap mój plik stronki i porównaj swoim programem i moim i spróbuj jakoś to przeanalizować co może być nie tak ok ?


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 00:38 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Ta stronka co mi w pliku przysłałeś wyszła identycznie w obu programach! 3888 znaków po konwersji czy to moim programem czy to twoim tylko....
Trzeb wziąć pod uwagę, że u Ciebie podczas konwersji, jeżeli są w kodzie argumenty #@argument@# zamieniane są one na znak 0x01, a w moim programie nie więc stąd ta różnica znaków.
Jeżeli natomiast ze stronki z argumentów usunąłem "#" i twój program ich wtedy nie rozpoznał i nie zamienił to wyszło w tym przypadku identycznie.

Hmm to w takim wypadku ja Ci podeślę stronkę w której mi wyszła różnica, gdzie analizę przedstawiłem na obrazku wyżej :) (nie wszystkie spacje u Ciebie były usunięte) i może uda Ci się tu coś wykombinować :)


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 08:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

misiulu - zobacz porównanie:

Obrazek

tzn nic a nic nie przerabiałem w programie, pętla oczywiście wykonuje się 10 razy, tzn wszczepiłem przecież poprzednio DOKŁADNIE ten kod co podałeś - bo wiesz to identiko jak w Delphi tylko inna składnia. No i u mnie działa twój i mój program tak samo. Widzisz na obrazku ile jest bajtów po akcji wyrżnięcia CRLF, TAB, SPACJE.

Naturalnie bez wyżynania też mają takie same ilości bajtów po konwersji, więc zgadza się co do bajta. To nie wiem dlaczego u ciebie mój konwerter działa inaczej ... hmmm ale może .. może jednak coś po drodze zmieniłem ? .. kurczę już sam nie wiem - za chwilę na wszelki wypadek wpuszczę nową wersję ok? build 32

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 11:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Pobrałem build 32 i z fanfarami mogę ogłosić, że tak jak u Ciebie jest identycznie u mnie w dwóch programach :D. Dla pewności ten sam plik sprawdziłem ponownie w build 31 i różnica się pojawia. Także nie wiem co zrobiłeś, ale w najnowszej wersji jest cacy :D

Jeszcze tylko mała uwaga. Po użyciu przycisku "Load HTML file" powinna odznaczać się opcja "remove spaces".
Bo teraz jeżeli sobie wkleję tekst i usunę spację. Następnie wczytam nowy plik html przyciskiem to kod mam bez wyciętych spacji, a funkcja usuwania jest zaznaczona i trzeba kliknąć, aby ją odznaczyć i później jeszcze raz, aby zaznaczyć i dopiero działa.
To nic wielkiego, ale... :D

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 11:32 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Cytuj:
Jeszcze tylko mała uwaga. Po użyciu przycisku "Load HTML file" powinna odznaczać się opcja "remove spaces".
Bo teraz jeżeli sobie wkleję tekst i usunę spację. Następnie wczytam nowy plik html przyciskiem to kod mam bez wyciętych spacji, a funkcja usuwania jest zaznaczona i trzeba kliknąć, aby ją odznaczyć i później jeszcze raz, aby zaznaczyć i dopiero działa.
To nic wielkiego, ale...

tak tak ... też już to zauważyłem - dopracuję to

cieszę się że już działa tak samo algorytm wyrzynarki ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 11:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

I to jeszcze jak! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 11:59 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

anshar napisał(a):
Zamiast tego fajnie by było aby przy quick save można było dopisywać kolejną tablice (Variable name) z następnej stronki do istniejącego już pliku *.c i *.h, zamiast kasować poprzednią. Przydałoby się to przy stronce złożonej z kilku plików *.html. Obecnie trzeba skopiować nową tablicę i dodać jej deklarację do pliku *.h.


Nad tym pomyślę ale nie obiecuję ... bo to już wymaga rozpatrzenia wielu przypadków co będzie gdy? ... a jak wiadomo czas .... czas się liczy

tymczasem - obecnie no też można sobie spokojnie radzić przez to już spokojne ręczne kopiowanie ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 12:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 gru 2014
Posty: 1540
Pomógł: 269

Ależ oczywiście, że tak. :D Tak właśnie zrobiłem i wszystko pięknie działa. Faktycznie akurat na ten ficzer to szkoda Pana czasu. Wczoraj rzuciłem pomysłem o dodatkowej opcjii czyszczenia spacji, tabulacji i nowej linii, a dzisiaj proszę jakie mamy zajefajne i to w dodatku w pełni kompletne narzędzie! Tylko się bawić! Dziękuję bardzo! :D



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 13:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

No to ja jeszcze tylko wspomnę Mirku, że konwersja pliku w utf8 działa (sprawdziłem i są poprawne liczby hex :D). Jedyny mankament to krzaczki z polskimi literkami w podglądzie html i samym kodzie wyświetlanym w pierwszym oknie.

Mógłbyś dodać opcję do zaznaczenia obok przycisku wczytywania pliku "utf-8" i jak ktoś wie, że takie kodowanie będzie stosował to sobie zaznaczy.

Nie wiem właśnie czy masz już obsługę unicode w delphi czy nie (coś kiedyś wspomniałeś, że masz też nowszą wersję delphiaka) bo teoretycznie teraz to stosuje się albo utf8 (głownie witryny www), albo jak większość nas w AVRkach windowskowski windows-1250 lub też właśnie utf-8. Także będą dwie opcje. Jedna już chodzi więc może warto byłoby dodać tę drugą :D

Ponieważ ja mam wersję 2009 buildera to ona ma już unicode więc mogę to zrobić tak:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Jeżeli masz wcześniejszego delphi to na necie znalazłem coś takiego tylko, że do C

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

Ogólnie to można zrobić wykrywanie kodowania pliku przy wczytywaniu. Jeżeli ktoś zapisał plik w utf-8 z tzw. BOM to wtedy pierwsze trzy bajty pliku będą zawsze wynosić 0xEF 0xBB 0xBF. Niestety czasem to powoduje problemy i często się zapisuje bez BOM i wtedy są od razu właściwe litery dlatego trzeba by było sprawdzać to inną metodą. Prościej byłaby chyba ta opcja do zaznaczenia ręcznie.

Także może coś z tego Cię naprowadzi jeżeli będziesz miał ochotę wprowadzić to w życie :D

Pozdrowionka

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lut 2015, o 13:16 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Mój Delphi 2006 nie ma Unicode :( ... mam nowszego wprawdzie XE2 ... no ale niestety wszystkie swoje najważniejsze komponenty mam pod BDS2006 i już nie mam siły i czasu przenosić ...

ale spróbuję zobaczyć to co wyżej napisałeś

------------------------ [ Dodano po: 41 minutach ]

misiulu napisał(a):
Ogólnie to można zrobić wykrywanie kodowania pliku przy wczytywaniu. Jeżeli ktoś zapisał plik w utf-8 z tzw.

Nie wiem ... ja sobie tym moim programikiem wygenerowałem stronkę z kodowaniem UTF8 ... i normalnie bez żadnego ale program dobrze mi pokazuje w podglądzie polskie znaki ...

ale ... no ale spróbowałem misiulu zrobić to co znowu mi zadałeś ;) (eeeeeś) .... czyli jest ten ptaszek UTF8 i próbuję wczytać ten plik przez przeczołganie jego treści przez MemoryStream a następnie przez UTF8String ... tak jak pokazałeś .... no ale jak mówię ja nie widzę żadnej różnicy w działaniu ....

chyba że to sprawdzisz misiulu u siebie ? hmm ? i podpowiesz czy się coś zmieniło ? poprawiło ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2015, o 18:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2013
Posty: 105
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 0

mirekk36 napisał(a):
anshar napisał(a):
Ale widzę, że jednak będzie ten ficzer - remove spaces!

:lol: no będzie ale ... ale w nietypowy sposób ;) - zobaczycie w praktyce ;)

anshar napisał(a):
"MIS(I)O cicho coś zanuci,
a Pan Mirek kodem rzuci"

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ... no kolega step_m to normalnie poeta - niezły wiersz wymyślił :lol:



Łatwo nie było :lol: Musiałem trochę się pomęczyć żeby jakieś rymy się zrobiły. No i żeby wszystko było w temacie :lol:

------------------------ [ Dodano po: 23 minutach ]

Apropo wierszyków na dobry początek weekendu ;)

"Nadszedł weekend, więc koduje
a serwerek znów pracuje"

:lol: :lol: :lol:

_________________
Mój Serwer AVR - http://msavr.besaba.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2015, o 20:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

:lol: no i forumiczny wieszcz nam się rodzi na naszych oczach :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lut 2015, o 21:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

mirekk36 napisał(a):
Nie wiem ... ja sobie tym moim programikiem wygenerowałem stronkę z kodowaniem UTF8 ... i normalnie bez żadnego ale program dobrze mi pokazuje w podglądzie polskie znaki ...

ale ... no ale spróbowałem misiulu zrobić to co znowu mi zadałeś ;) (eeeeeś) .... czyli jest ten ptaszek UTF8 i próbuję wczytać ten plik przez przeczołganie jego treści przez MemoryStream a następnie przez UTF8String ... tak jak pokazałeś .... no ale jak mówię ja nie widzę żadnej różnicy w działaniu ....

chyba że to sprawdzisz misiulu u siebie ? hmm ? i podpowiesz czy się coś zmieniło ? poprawiło ?

Przepraszam, że tak późno ale dzisiaj cały dzień byłem poza domem, dopiero wróciłem i oto moje testy :D

Tak więc pobrałem sobie najnowszy build 33 programiku ATBWiFiConfig i utworzyłem trzy proste pliki html. Każdy z takim samym tekstem w środku:

Obrazek

1. Nazwa pliku: ANSI.html - kodowanie windowsowskie
2. Nazwa pliku: UTF_8.html - kodowanie utf-8
3. Nazwa pliku: UTF_8_z_BOM.html - kodowanie utf-8 z BOM

Następnie na tym obrazku widać podgląd każdego pliku w HEXach, czyli to co konwerter atnelowski miałby przerobić z czystego tekstu (htmla) do pliku c z liczbami.

Obrazek

Jak widać niby ten sam tekst w każdym pliku, a inne liczby :D
Oczywiście znaki podstawowego alfabetu, czyli słowa "Tekst bez znakow" nie różnią się między kodowaniami (takie same wartości liczb HEX). Inne natomiast, takie jak polskie znaki "ęóąłżźćńś", są już odmienne. Można zauważyć, że w ANSI zajmują one 1 bajt, a w utf-8 każda "polska" literka zajmuje dwa bajty.

Dodatkowo w pliku utf-8 z BOM na jego początku są dodatkowe trzy bajty EF BB BF. Reszta jest taka sama jak w kodowaniu bez BOM.

To teraz spróbujmy te pliki wczytać do programiku ATBWiFi i zobaczymy jak wygląda podgląd w oknie kodu (to samo będzie w podglądzie html) i czy poprawnie wykona się konwersja do pliku c.

Pierwszy na ogień idzie plik ANSI:

Obrazek

Jak widać, poprawnie wyświetlane są polskie znaki w oknie kodu.
Po konwersji, gdy porównamy liczby w hexach z pliku c do tych zamieszczonych na obrazku wyżej (podgląd pliku w hex) zobaczymy, że są identyczne plus jedna dodatkowa liczba 0x00, która jest wstawiana na potrzeby zakończenia tablicy przez program, więc wszystko jest jak należy.

To bierzemy się za następny plik w kodowaniu utf-8 bez BOM. Zaznaczam opcję "UTF-8" i rezultat:

Obrazek

Tekst bez polskich znaków jak się spodziewaliśmy jest poprawnie wyświetlony jednak już polskie znaki są dalej wyświetlane w ANSI więc są krzaczki.
Po konwersji jak porównamy liczby to są takie jak powinno być czyli identyczne z podglądem w hex + liczba 0x00.

Także problem jest tylko z podglądem w oknie kodu html i podglądzie html bo jest tam wyświetlane to samo co w oknie kodu. Zmiana opcji "utf-8" nie powoduje, żadnego efektu.

To został nam trzeci plik w kodowaniu utf-8 ale z BOM:

Obrazek

W tym przypadku jest podobnie jak w poprzednim, czyli wyświetlanie w ANSI powoduje błędne wyświetlanie polskich znaków przy czym konwersja działa idealnie i jest identyczna jak z podglądem plików w hex + 0x00.

Jedyną różnicą są te trzy dodatkowe bajty, które zaznaczyłem na czerwono. Gdyby wyświetlanie było w utf-8 byłyby niewidoczne w oknie kodu. A ponieważ kodowanie się nie zgadza to przed tekstem "Tekst bez znakow" występują trzy dziwne znaczki, które zostaną również przekonwertowane na liczby w pliku c.

Dlatego często trzeba uważać na tego BOMa :P bo może on powodować właśnie problemy przy przesyłaniu znaków np. przez UARTA lub w wyświetlaniu w niektórych sytuacjach na stronie www z niewłaściwym kodowaniem. Przykładowo w tekście (htmlu) nigdzie nie użyliśmy polskich znaków :D Efekt będzie taki, że będziemy się zastanawiać skąd się te trzy dziwne znaczki wzięły jak reszta wygląda dobrze :D

Również nie działa tutaj przełączanie ptaszka "UTF8" w programie.

Załączam Mirku te trzy proste pliki html, abyś mógł u siebie to przetestować to może uda się to jakoś uruchomić :D

Pozdrowionka


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2015, o 23:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2014
Posty: 438
Lokalizacja: Zambrów
Pomógł: 22

Przetestowałem z ciekawości kod co znalazłem w necie (ten sam co wcześniej zamieściłem ) z tymi trzema plikami html co wyżej:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język cpp
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


Wyniki to:
1. Pliczek z kodowaniem utf8, czyli UTF_8.html

Obrazek

Jak widać zdekodowało się poprawnie, więc u mnie działa :D. Nie wiem tylko jak się ma to jakby przetestować to w starszym buiderze bez UNICODE, czy też będzie działać. Niby powinno :)

2. Pliczek z kodowaniem utf8 z BOM, czyli UTF_8_z_BOM.html

Obrazek

Polskie znaki zdekodowało również prawidłowo jednak początek tekstu jest coś rozjechany. Pewnie przez te bajty BOMa na początku.

3. Pliczek z ANSI, czyli ANSI.html

Obrazek

Polskie znaki to krzaczki więc ewidentnie widać, że cośtam działa dekodowanie utf8.

Tak czy siak w zależności jaki się plik wczytuje w tej metodzie to różnice jakieś są!
Także u Ciebie też coś powinno być inaczej zaznaczając opcję " utf8" i ją odznaczając. Może jakiś babolek się wkradł :) i dlatego jest tak jakby to nie działało (nic nie zmieniało) ?.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2015, o 01:02 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

na razie miałem przymusową przerwę od pisania kodu ... tylko co mogłem to się do forum na chwilkę przyssałem .... w weekend ;) mam nadzieję że wkrótce uda mi się za to zabrać i potestować

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2015, o 22:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014
Posty: 194
Lokalizacja: Jantar
Pomógł: 3

Ja się jeszcze zapytam odnośnie hakierów:) zrobiłem sobie serwer www na atmedze32 który działa identyczniie jak Pana tylko, że nie wyświetla na lcd imion . W okienko imie wpisywałem np <>{}[] czyli znaki które pan zamieniał na literki i tak naprawdę to na stronie w okienku ostatni wpis miałem kody ascii tych znaków. I teraz pytanie Czy to może zatrzymać działanie serwera.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

_________________
Bluebook, Greenbook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2015, o 22:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nie wiem o czym kolega pisze - co to znaczy "czy to może zatrzymać działanie serwera" ? ...

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2015, o 06:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2014
Posty: 194
Lokalizacja: Jantar
Pomógł: 3

Nie można będzie na niego wejść, jakieś głupoty sie będą pokazywać zamias stronki itp


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

_________________
Bluebook, Greenbook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 3 mar 2015, o 07:12 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Taki serwer www jest bezpieczniejszy niz normalny a dlaczego? Nie ma systemu. I ty decydujesz czy wystawiasz wszystkie porty czy tylko www.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 5 mar 2015, o 22:01 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2015
Posty: 41
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Pomógł: 0

Mały pokaz tego co na ten moment udało mi się stworzyć. :)
http://81.190.169.26:5555/

Z ciekawostek licznik odwiedzin zmienia się dynamicznie, jeśli podczas oglądania strony ktoś inny też na nią zajrzy licznik nas o tym poinformuje. Indywidualny licznik zapamiętuje ilość odwiedzin dla danej osoby. Uptime tak z ciekawości kiedy atmega zostanie ubita :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO