Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 04:46


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sty 2015, o 22:35 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

Grzegorz... napisał(a):
No cóż nadaje i to poprzez RFM-y.
No dobra jeszcze nie nadaje, bo książka czeka na wysłanie z powodu weekendu ;).
Ale myślę, że może nadawać "falami mózgowymi" domyślając się co go czeka jak już GB "nadpłynie" znaczy się dojdzie do paczkomatu :lol:.
(...)
Tak, tak.. Nadaję i odbieram i nie mogę się już GB doczekać! :) Ale o falach mózgowych i ew. ich związku z RFM'ami to nie wiem czy w ogóle można pisać? ;)

Pozdrawiam! j23 Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 23:17 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 23
Pomógł: 1

Witam.
Oddaję pod ocenę swoją konkursową pracę. Mój układ to "sekundomierz". Pozwala zmierzyć czas od momentu podania napięcia na cewkę, do momentu zamknięcia styków dowolnego przekaźnika lub stycznika. Finalnie ma posłużyć do wykonania ćwiczeń:
- Badanie przekaźnika.
- Badanie stycznika.
- Badanie przekaźnika czasowego.
- Badanie przekaźnika nadprądowego.
- Badanie przekaźnika nadprądowego czasowego.
Układ wykonany w ramach ćwiczeń z pracowni elektrotechniki.
Obsługa przerwań, timerów - wiedza zdobyta z Bluebooka Pana Mirka.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć - proszę się nie śmiać:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 22 sty 2015, o 23:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Bardzo fajny projekt!

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 11:48 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

No proszę kolega "nkarol82" przedstawił fajny projekcik :)
Czyli mamy potencjalnie 2 gie miejsce.

Osoby chętne niech się nie czają tylko projekty wstawiają.
Może znajdzie się i trzecia nagroda ;)

Myślę, że mogą być nie dokończone jeszcze tak finalnie jak kolegów.
Aby nawet na stykówce coś działało.


Pozdrawiam Paweł.

P.S. Ja kiedyś chciałem zbudować kontroler sprawdzający sprawność styków podczas pracy na obciążeniu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 19:12 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2014
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Skoro jest jeszcze trochę czasu to i ja dorzucę trochę od siebie. Przedstawiam Altaira czyli zdalnie sterowany pojazd gąsiennicowy. Zapalona niebieska dioda pochodzi od własnoręcznie wykonanego modułu z BTM222 ;) Altair posiada kilka funkcji m.in:
- sterowanie za pomocą aplikacji na smartfona
- 9 różnych prędkości jazdy
- aktywacja robota za pomocą akcelerometru z telefonu ( po potrząśnięciu na wyświetlaczu pojawiają się oczy, robot "budzi się " :D )
- oczy podążają za kierunkiem jazdy, można nimi mrugać z poziomu aplikacji
- wysyłany do urządzenia sterującego poziom naładowania baterii
- zdalne włączenie bądź wyłączenie podświetlenia wyświetlacza
I uwaga, najlepsze. Możliwość wybrania trybu ciężarówki! podczas jazdy do tyłu robot cyklicznie wydaje dźwięki jak cofająca ciężarówka :P

Korzystałem m.in z poradników lutowania elementów SMD, wykorzystania przetwornika ADC gdzie omawiany był także UART i poradników na temat BTM222. Dzięki Mirek!

Edit. Prośba o film spełniona :)
https://www.youtube.com/watch?v=Hs6skGqkOTg&feature=youtu.be


Obrazek



Ostatnio edytowano 23 sty 2015, o 19:44 przez Demooon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 19:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

A moglbys moze wrzucic jakis filmik z trybu ciezarowka ? Bo wydaje sie byc bardzo fajnym "ficzerem" :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 20:17 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Sorki za niedowierzanie, ale to jest wszystko w C napisane (wg. poradników Mirka) czy to może jednak Arduino?

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 20:20 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2014
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

czyste C + płytka PCB robiona domowym sposobem z atmega16 i 2x mostekH TB6612 :)



Ostatnio edytowano 23 sty 2015, o 21:03 przez Demooon, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 sty 2015, o 20:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Bardzo mi się podoba.

A może na smarcie sterowanie typu trzymaj kulkę i przesuwaj w lewo prawo góra dól a środek to punkt 0 taki analog joy na słuchawce :) ??
może wifi zamiast BT :) kolego pochwal się układem schematami i hexem na forum w DIY jeżeli masz ochotę :)

bo projekt jak na moje dopracowany na maxa :D

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 05:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

UWAGA!!! UWAGA!!!
Dziś wielkie ogłoszenie wyników.
Zdradzę w końcu to na co "delikatnie naprowadzał" kolega P3ndz3l3k.
Na tą chwilę są jeszcze dwie książki do rozdania.
Jedna od kolegi RafPe druga od P3ndz3l3k.
Dziś zrobimy "posiedzenie jury" i przydzielimy nagrody.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 12:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

UWAGA!!! UWAGA
Po "burzliwym" posiedzeniu jury ;), no dobra na serio było w miarę jednogłośnie.
Ocenialiśmy RafPe i ja z małą pomocą kolegi P3ndz3l3k.

Oto wyniki akcji wymyślonej przez RafPe:
#1.: Kolega Demooon (z jego robocikiem sterowanym smartfonem - uznaliśmy, że "wymiata");
#2.: Mateo193 (z jego lampką RGB z efektami - ze względu na pomysł i estetykę wykonania);
#3.: nkarol82 (z jego "sekundomierzem" - podoba nam się to urządzenie i jego idea, ale poprzednie zrobiły po prostu większe wrażenie "wizualne").

Kolega Demooon otrzymuje GB (proszę o kontakt na pw do RafPe);
kolega Mateo193 otrzymuje GB (proszę o kontakt na pw do P3ndz3l3k);
kolegę nkarol82 proszę o kontakt na pw do mnie ponieważ mam 2 propozycje nagrody pocieszenia i sobie coś wybierzesz.

BARDZO, ale to BARDZO dziękuję zarówno RafPe jak i koledze P3ndz3l3k za przyłączenie się do akcji i chęć dzielenia się "Mirkową" wiedzą z innymi.

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 16:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2014
Posty: 356
Lokalizacja: Pruszków
Pomógł: 15

Witam wszystkich

Od razu gratuluje kolegom którzy pokazali fajne projekty.
Trochę wam zazdroszczę, że macie czas na wykonanie projektu od początku do końca.
No ja przez to, że pracuje na 3 zmiany oraz dodatkowo jeszcze rodzina mi się powiększyła
nie bardzo mam czas cokolwiek dokończyć a mam w planie coś dużego do zrobienia jednak
na razie nie będę pisał co bo nie mam działającego prototypu.

Jeszcze raz gratuluję kolegom

Demooon
Mateo193
nkarol82

Pozdrawiam Paweł



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 16:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Dokladam gratulacje !

Projekty naprawde zacne!

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 18:04 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2014
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Bardzo dziękuje za takie wyróżnienie ;) Nie sądziłem że tak Wam przypadnie do gustu moja konstrukcja.
Obiecuje że opisze ją w specjalnym dziale jak tylko sesja przestanie trzymać za gardło.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 18:26 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

Ja także gratuluję Kolegom wygranych i faktycznie robocik jest pierwsza klasa :)

Największe jednak brawa dla Kolegów Grzegorz..., RafPe i P3ndz3l3k za taką wspaniałą inicjatywę dzielenia się wiedzą :D
To na prawdę rzadkość w dzisiejszych czasach spotkać takich ludzi jak Wy.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 18:50 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Demooon napisał(a):
Obiecuje że opisze ją w specjalnym dziale jak tylko sesja przestanie trzymać za gardło.


Trzymamy (a przynajmniej ja) za słowo :).

--
Grzegorz...

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

MikieMan napisał(a):
Ja także gratuluję Kolegom wygranych i faktycznie robocik jest pierwsza klasa :)

Największe jednak brawa dla Kolegów Grzegorz..., RafPe i P3ndz3l3k za taką wspaniałą inicjatywę dzielenia się wiedzą :D
To na prawdę rzadkość w dzisiejszych czasach spotkać takich ludzi jak Wy.


My to "pikuś" - popatrz na Mirka :lol:.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 24 sty 2015, o 23:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 23
Pomógł: 1

Dziękuję za możliwość udziału w konkursie, nie odrzuceniu mojej pracy i przyznaniu trzeciego miejsca :).
Gratuluję Kolegom zwycięstwa.

P3ndz3l3k napisał(a):
Witam wszystkich
Trochę wam zazdroszczę, że macie czas na wykonanie projektu od początku do końca.
No ja przez to, że pracuje na 3 zmiany oraz dodatkowo jeszcze rodzina mi się powiększyła
nie bardzo mam czas cokolwiek dokończyć a mam w planie coś dużego do zrobienia jednak
na razie nie będę pisał co bo nie mam działającego prototypu.


Kolego, mam dwójkę małych dzieci (Ania niecałe 2 latka, Krystian niecałe 4 latka), pół roku temu kupiłem dom (ciągle coś do zrobienia), praca przez cały tydzień, weekendy to fotografia ślubna i okolicznościowa (wieczorami w tygodniu obróbka) - z czasem masakra jakaś ... tak Ci powiem szeczerze, że jak siedzisz nad jednym prostym projektem ponad pół roku (dosłownie po kilka minut raz na tydzień), to w momencie gdy on już chodzi "jako tako", zamykasz to w obudowę i - o Panie Kolego, gęba się cieszy :D oj cieszy :D ... ale to tak na marginesie niezwiązanym z wątkiem :D.

Grzegorz... napisał(a):
UWAGA!!! UWAGA
BARDZO, ale to BARDZO dziękuję zarówno RafPe jak i koledze P3ndz3l3k za przyłączenie się do akcji i chęć dzielenia się "Mirkową" wiedzą z innymi.
Grzegorz...


Koledzy, moje urządzenie jest tak proste, że wstyd się schematem i projektem chwalić. Poza tym, powiem szczerze, że mam taki kompleks niższości, jak patrzę na Wasze projekty i naprawdę, moje wypociny to "bieda z nędzą". Jak ktoś chce to na PW mogę wysłać program, schemat czy PCB.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2015, o 15:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

Witam wszystkich.
No i wyszło na to, że kolega nkarol82 zrezygnował z nagrody i według mnie dwie są do wzięcia.
Mam nadzieję, że to otworzy drogę do jakiejś kolejnej akcji, ale to po ustaleniu szczegółów z darczyńcami.

--
Grzegorz...

------------------------ [ Dodano po: 4 minutach ]

nkarol82 napisał(a):
Koledzy, moje urządzenie jest tak proste, że wstyd się schematem i projektem chwalić. Poza tym, powiem szczerze, że mam taki kompleks niższości, jak patrzę na Wasze projekty i naprawdę, moje wypociny to "bieda z nędzą". Jak ktoś chce to na PW mogę wysłać program, schemat czy PCB.


OOO nie tak nie możesz mówić (pisać), bo tak prawdę mówiąc RafPe stawiał na Twój projekt kontra lampka RGB, która zwyciężyła pod moim naciskiem i jak już tłumaczyłem ze względu na estetykę i wkład pracy.
Więc nie "dołuj" sam siebie, a raczej "podbijaj" :).
Ja np. jestem raczej na etapie przedszkolaka patrząc na Twój projekt.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sty 2015, o 21:51 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 06 lut 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam

To mój pierwszy post na tym fomum, więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym przyłączyć się do akcji podarunkowej. Mam pierwsze wydanie greenbooka, które chętnie podaruję potrzebującemu. Mam nawet kandydata, kolegę nkarol82 zdobywcę trzeciego miejsca zorganizowanego tu konkursu. Mam nadzieję,że koledzy organizatorzy tego konkursu nie obrażą się, że podczepiam się do ich akcji ;) . Konsultowałem się już z Panem Mirkiem w sprawie licencji na Picture Factory i jest zgoda na jej przekazanie.

Tak więc kolego nkarol82 zgłoś się w celu dogadania szczegółów.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 14:51 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

adams71 napisał(a):
Witam

To mój pierwszy post na tym fomum, więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym przyłączyć się do akcji podarunkowej. Mam pierwsze wydanie greenbooka, które chętnie podaruję potrzebującemu. Mam nawet kandydata, kolegę nkarol82 zdobywcę trzeciego miejsca zorganizowanego tu konkursu. Mam nadzieję,że koledzy organizatorzy tego konkursu nie obrażą się, że podczepiam się do ich akcji ;) . Konsultowałem się już z Panem Mirkiem w sprawie licencji na Picture Factory i jest zgoda na jej przekazanie.

Tak więc kolego nkarol82 zgłoś się w celu dogadania szczegółów.

Pozdrawiam


Czemu mielibyśmy się obrażać raczej chciałbym podziękować koledze za dołączenie się do akcji :).
Oby więcej takich ludzi w naszym gronie.

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 15:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 23
Pomógł: 1

adams71 napisał(a):
Witam

To mój pierwszy post na tym fomum, więc proszę o wyrozumiałość.

Chciałbym przyłączyć się do akcji podarunkowej. Mam pierwsze wydanie greenbooka, które chętnie podaruję potrzebującemu. Mam nawet kandydata, kolegę nkarol82 zdobywcę trzeciego miejsca zorganizowanego tu konkursu. Mam nadzieję,że koledzy organizatorzy tego konkursu nie obrażą się, że podczepiam się do ich akcji ;) . Konsultowałem się już z Panem Mirkiem w sprawie licencji na Picture Factory i jest zgoda na jej przekazanie.

Tak więc kolego nkarol82 zgłoś się w celu dogadania szczegółów.

Pozdrawiam


Witam.
Nie spodziewałem się tak miłej wiadomości. Dziękuję koledze adams71 za taki gest. Ponieważ tutaj umieściłem pierwsze zdjęcia mojego urządzenia, więc czując się w obowiązku zamieszczam jeszcze kilka (w najbliższym czasie wrzucę już wszystko do działu DIY).
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 lut 2015, o 20:21 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

nkarol82 napisał(a):
Witam.
Nie spodziewałem się tak miłej wiadomości. Dziękuję koledze adams71 za taki gest. Ponieważ tutaj umieściłem pierwsze zdjęcia mojego urządzenia, więc czując się w obowiązku zamieszczam jeszcze kilka (w najbliższym czasie wrzucę już wszystko do działu DIY).


Kurcze im dłużej oglądam Twoją "zabawkę" tym bardziej mi się podoba - wykonanie 1 klasa.
Cieszę się, że i dla Ciebie znalazła się książka, bo było mi trochę "głupio", że za tak fajny projekt nie było nagrody.
Życzę bólu głowy od wiedzy zawartej w GB ;).

--
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 mar 2015, o 22:38 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 17 paź 2014
Posty: 23
Pomógł: 1

Spóźnione te moje podziękowania dla Kolegi adams71 ale bardzo bardzo szczere. Kolega adams71 podarował mi greenbooka. Nie dość, że dostałem książkę wartą ponad 100zł, to jeszcze jest to książka NÓWKA SZTUKA :) - stan igła, jak z drukarni. Bardzo bardzo koledze dziękuję. W ramach wdzięczności i lojalności dla społeczności forum, po przeczytaniu i przerobieniu ciekawych dla mnie rozdziałów, podaruję ją dalej.
Raz jeszcze serdecznie dziękuję Użytkownikowi adams71 za tak miły gest w moją stronę :).



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 mar 2015, o 16:13 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2013
Posty: 709
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 23

nkarol82 napisał(a):
Spóźnione te moje podziękowania dla Kolegi adams71 ale bardzo bardzo szczere. Kolega adams71 podarował mi greenbooka. Nie dość, że dostałem książkę wartą ponad 100zł, to jeszcze jest to książka NÓWKA SZTUKA :) - stan igła, jak z drukarni. Bardzo bardzo koledze dziękuję. W ramach wdzięczności i lojalności dla społeczności forum, po przeczytaniu i przerobieniu ciekawych dla mnie rozdziałów, podaruję ją dalej.
Raz jeszcze serdecznie dziękuję Użytkownikowi adams71 za tak miły gest w moją stronę :).


Mam nadzieję, że doceniasz wiedzę z książki i świetny program do niej dołączony :).
Ja Ci jednak radzę nie daruj dalej jeśli nie kupisz GB HD - po prostu warto mieć go zawsze pod ręką, aż się "zatrze" ;).
Teraz wiem dlaczego Mirek zaczął wydawać "twarde" wydania, bo to one właśnie się mniej "psują".

--
Pozdrawiam.
Grzegorz...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO