Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 01:07


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lut 2015, o 23:02 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 20 lut 2015
Posty: 2
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 0

Witam... bawię się w programowanie parę dni (głownie za poradnikami pana Mirka)

Mam taki problem, po wcześniejszym zainstalowaniu programatora USBASP i wykrywaniu go w menadżerze urządzeń oraz według tego co pokazuje menadżer jest dobrze zainstalowany
to po kliknięciu sprawdź podłączony avr, wyskakuje mi błąd " Nazwa '"avrdude.exe"' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewn©trzne lub zewn©trzne,
program wykonywalny lub plik wsadowy. " Dodam ze robiłem wszystko według poradnika Pana Mirka nawet z tymi samymi podzespołami na atmega8a i tym samym programatorem.

1. Połączyłem zworkami na środku płytki stykowej oraz wszystko tak samo jak Pan Mirek.
2. Sprawdziłem miernikiem czy nie ma zwarć
3. sprawdziłem miernikiem jakie jest napięcie, wynik miałem 4,97
4. sprawdziłem tak samo po nóżkach programatora i po nóżkach mikro kontrolera oraz zasilania czy wszystko jest podłączone miernikiem i tez pokazało ze jest dobrze...
5. masy tez podłączyłem
6 dodam ze bawię się tez arduino uno i tam udało mi się już zaprogramować wyświetlacz lcd ale z tym usbasp mam problemy:)

Bardzo proszę mi pomoc wiem ze te tematy są dla was częste i nudne ale czytałem tego dużo i już mnie głowa boli... siedzę przy tym od 18 do teraz i dalej nie mogę sobie poradzić...

proszę napisać co mogłem zrobić źle i czego innego spróbować... ewentualnie jak trzeba więcej informacji to proszę tu pisać a ja odpowiem:)

PS Mam kilka nowych Atmega8 i na żadnej nie działa oraz nie ma różnicy w błędzie czy programator jest podłączony czy tez nie, mam 2 rożne programatory taki sam co Pan Mirek i taki inny gorszej klasy i na oby 2 nie działa:) tylko arduino mi działa ale głownie zacząłem przygodę ze względu na Pana Mirka a arduino to efekt uboczny i całkiem przypadkowy:) wiec proszę mi pomoc!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 20 lut 2015, o 23:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

tak a czy wykonałeś tak podstawową czynność jak poczytanie i obejrzenie instrukcji producenta ?
http://atnel.pl/mkavrcalculator.html

coś mi się wydaje, że nie

a czy obejrzałeś jakiekolwiek poradniki o tym programie z mojego bloga?
www.mirekk36.blogspot.com

też wydaje mi się że nie

.... a tymczasem jak myślisz do czego masz w zakładce "Ustawienia" ramkę "avrdude" a w niej klawisz "instaluj" ?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO