Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 27 kwi 2024, o 02:44


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sty 2015, o 20:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Witajcie

w najblizszym czasie, planuje zakup nowego laptopa, ale nie mogę się zdecydować co do wyboru podzespołów, i tu chciał bym was prosić o rady, lub ewentualnie wasze propozycje. Laptop bedzie służył przede wszystkim do nauki, programowania, i od czasu do czasu projektowania w AutoCad, czy zabaw z garfiką (gimp, photoshop) w gry nie gram, a jak już to stare gierki , bardzo lubię pracować,na swieżym powietrzu, więc chciał bym żeby sprzęt był solidny i posiadal długi czas pracy na baterii, mój budżet to ok 2200 do max 2400 zł
jaki procesor ?
czy potrzebna jest zewnętrzna karta graficzna, np. przy projektowaniu uzywam komputera podlączonego pod TV (32 cale), czy lepiej postawic na mocniejszy procesor i RAM ?

interesował by mnie sprzęt ze stajni dell, albo toshiba, może macie jakieś sprawdzone modele ?

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2015, o 21:53 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 224
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 24

Jak chcesz coś robić w CADzie to poszukaj czegoś z minimum 8Gb ram, core i5 lub i7, grafika Nvidia lub AMD.

Na przykład coś takiego: http://www.ceneo.pl/35020237#tab=spec



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 25 sty 2015, o 22:29 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

W tej cenie polecam Lenovo G510 z i5-4210M i 8 lub 16 GB RAM. Do tego dysk 1 TB i Radeon R5 M. Bateria 4400 mAh.
Trzeba bardzo uważać na procesory niby i5 czy i7 ale oznaczone literką U na końcu. Są to wersje o mniejszym poborze prądu ale mniej wydajne. Dla porównania taki i7 z postu kolegi wyżej jest porównywalny do i5 który Ci podałem.
Ogólnie do Twoich zastosowań przydałaby się matryca matowa ale niestety cena ogranicza. No i dysk SSD też dałby kopa ale taką rzecz można w przyszłości dołożyć.
Co do matowych to mam takie typy:
Jeżli chciałbyś jednak Thinkpada to ten jest spoko: http://www.x-kom.pl/p/172635-notebook-l ... t740m.html
Co prawda tylko i3 ale daje radę. Miałem z nim do czynienia i photoshopa spokojnie obsłuży.
Kolejny lenovo: http://www.x-kom.pl/p/189742-notebook-l ... pro64.html
Niestety tylko zintegrowana grafika ale coś za coś.
Z Acera natomiast bardzo lekki i z super baterią: http://www.x-kom.pl/p/217998-notebook-l ... t840m.html
Też i3 no ale GeForce 840M.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 07:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Matty24 ten thinkpad, wydaje sie calkiem spoko, alyszalem o ten seri same pozytywne opinie, jednak do lenovo ppdchodze dosc ostroznie, czy moglbys napisac cos onim, jakie sa twoje wrazenia z uzytkowania, i najwaniwjsza kwestia, jak wyglada sprawa zawiaaow, czy sa z nimi jakies problemy ? Tak sie teraz zastanawiam bo na poaczatku napisalem ze dell albo toshiba ale w przypadku della placi sie tylko za marke, co o ttm myslicie ?

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 08:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012
Posty: 162
Pomógł: 6

Dell lattitude e6440.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 18:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

aaadamw napisał(a):
Dell lattitude e6440.

Jak nie odstrasza go 14 cali i dołoży parę stów to spoko.

D_C
Mam Lenovo tylko nie thinkpada ale G500 i zawiasy są ok. Oczywiście serie budżetowe jak mój mają plastikową obudowę ale już thinkpad to co innego. Miałem styczność z kilkunastoma thinkpadami i żaden z nich nie miał okiwanych czy ciężko chodzących zawiasów. Czy to stare modele czy też nowsze z i5 na pokładzie. A muszę dodać, że niektóre z nich były męczone przez kilkuletnie dzieci. Ogólnie ta seria jest troszkę podchwytliwa bo z wyglądu ktoś pomyśli, że masz jakieś dual core z 2 GB ramu a tu okazuje się niezła maszynka.
U mnie w domu mamy 3 marki: Acer, Asus i Lenovo i tylko w Asusie pasły zawiasy a Acer jest najstarszy :)
Ja chwalę Lenovo bo miałem taki przypadek, że na G580 wylało się piwo. Właściciel myślał, że już po sprzęcie a tu tylko klawiatura do wymiany a reszta sprawna. Byłem w szoku, bo to nie jest wysoka półka cenowa a jakość widać bardzo dobra.
Co do Toshiby to moim zdaniem obecnie płaci się za markę. Za kwotę którą kupisz Toshibę możesz dostać Acera czy Lenovo z lepszymi bebechami.
Dell natomiast ma fajną opcję naprawy w domu przez rok (nie wszystkie modele ale sporo). Dobra marka warta swojej ceny.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 19:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

14 cali to dla mnie troche mało :D teraz poważnie zastanawiał się nad thinkpadem, do którego podałeś mi link, obecnie mam rowniez lenovo g570, ale po kilku miesiącach padły zawiasy więc stąd te moje obawy, ale thinkpad wygląda na bardzo solidna konstrukcje

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 20:06 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Strzelam, że nie zawiasy padły a mocowanie zawiasu do plastikowej obudowy. Tak jak pisałem, budżetowe modele Lenovo mają dosyć słabe opakowania. Jednak takie coś spokojnie wymienią w ramach gwarancji. Nie ma sensu samemu grzebać bo sam zawias jest ok więc trzeba by kupować obudowę albo kleić co jest.
Sądzę, że ThinkPad będzie dobrym wyborem. Co do dokładnej specyfikacji to musisz sam wybrać w zależności od dostępnej kwoty. 8 czy 16 GB Ram raczej nie zrobi Ci różnicy a dysk SSD jak uskładasz to sobie zmienisz (chociaż na HDD też będzie chodzić jak strzała). Jedynie i3 a i5 no i karta graficzna dedykowana czy integra.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 20:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

matty24 napisał(a):
Strzelam, że nie zawiasy padły a mocowanie zawiasu do plastikowej obudowy

ty przypadkiem nie jestes snajperem :lol:

------------------------ [ Dodano po: 5 minutach ]

niestety nie miałem takiego szczęscia, bo cytuję "gwarancja nie uwzglednia uszkodzeń mechanicznych"

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 23:22 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2013
Posty: 327
Lokalizacja: Białystok
Pomógł: 14

Jeżeli nie kupowałeś na firmę a obudowa nie jest zniszczona możesz spokojnie pisać do sprzedawcy o ukrytej wadzie urządzenia (2 lata ustawowo). Miałem podobnie z HP (odradzam) i właśnie w ten sposób wymusiłem na sprzedawcy wymianę kadłubka. Co prawda i tak po gwarancji pękło ale jeszcze jakoś ciągnę. Brat ma lenovo i jest zadowolony oprócz tego, że zawias się dosłownie ułamał i oddał do serwisu i przyjęli (łącznie lapek był ze 4x w serwisie)
Ze swojej strony polecam coś z ASUS'a z opcją icy-cool czy jakoś tak. Szybko pracuje i się nie grzeje, przy czym to laptop narzeczonej i raczej do filmów i simsów, ale praktycznie od początku bez restartu (win8 tylko aktualizacje wyłączone) i bez czyszczenia a często pracuje na kołdrze i jest cały czas zimny.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 07:09 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 19 gru 2012
Posty: 712
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 23

Z racji mojej pracy w serwisie laptopów zdecydowanie odradzam konstrukcje oparte o układy amd. Codzienny wymieniamy w takich mostki lub karty graficzne. Najbezpieczniej kupić lapka opartego w całości na intelu



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 10:06 

Pomógł: 0

Z własnego doświadczenia powiem, że kupować to co ma najdłuższą gwarancję, ewentualnie możliwość dokupienia dodatkowej.

Nie polecam samsungów, vaio, acerów i innych wynalazków. Toshiba nie ma się co oszukiwać dobre czasy ma już dawno za sobą, Lenovo niestety z IBM ma już nie wiele wspólnego jeżeli chodzi o trwałość czy niezawodność, DELL to tylko modele biznesowe z lepszymi matrycami (chyba że ktoś lubi ok 1300 na niecałe 800 ;) ).
Asus jak najbardziej, aczkolwiek też do tytanów trwałości mu już daleko.

Zasada jest taka, laptopa głównie zabija temperatura i wyginanie obudowy, bez względu na to co za firma wyprodukowała krzem. To że AMD są częściej w konstrukcjach lo-endowych nie czyni ich złymi, ot po prostu albo się płaci albo wymaga.
Niestety główną przyczyną usterek jest niedbalstwo samych użytkowników.

PS. Zawiasy w lenovo to mają chyba wytrzymywać tylko okres gwarancji ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 11:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 19 lut 2014
Posty: 16
Pomógł: 1

Witam.
Z mojej strony polecam Dell'a Latitude 3540, w kwocie do 2500 powinieneś się zmieścić z 8 GB ramu i Radkiem na pokładzie. Często sprzedawany bez systemy. Używam od 1,5 roku i nic się z nim nie dzieje :) Gwarancja 38 miesięcy od daty produkcji.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 11:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Oj rez swieta prawda, a co myslisz o tym thinkpadie e540 z i3

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 11:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Ja polecałbym Lenovo. Sam mam do elektroniki i projektowania model B5400 z matowym ekranem za 1500zł od kilku miesięcy i póki co wszystko pięknie działa. Możesz zawsze kupić mocniejszy model. W każdym razie to już mój 3 czy 4 zakup tej firmy. Najstarszy laptop córki z 2007 roku maltretowany jest do dzisiaj i tylko bateria mu padła (co jest w zasadzie normą nie tylko dla tej firmy), mały netbook ojca też już chyba z 5 lat męczony, a i tablet od 2013 roku bezawaryjnie chodzi.

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 21:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

http://www.x-kom.pl/p/172171-notebook-l ... ro64.html#
co o tym myślicie ? waszym zdaniem lepiej postawic na lepszy procek + ram, czy procek i grafika ?

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 21:26 

Pomógł: 0

Zależy co robisz, dla mnie priorytetem zawsze był ram + matryca z większą rozdzielczością, laptop nigdy nie służył mi do grania, renderingu itp. Grafika dziś to już nie problem, bo nawet integry dają radę.


Rozdzielczość 1366 x 768 (HD) dla mnie osobiście jest kompletnie nie akceptowalna.



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 21:36 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012
Posty: 224
Lokalizacja: Opole
Pomógł: 24

Procek i Ram, co do grafiki to AMD/ATI lub Nvidia i nie powinno być problemów.

Matryca najlepiej Full HD, wygląda znacznie lepiej od 1366x768



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 22:45 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2013
Posty: 175
Pomógł: 10

Najtańszy akceptowalny dla mnie laptop z Full HD to http://www.x-kom.pl/p/216247-notebook-l ... m-fhd.html ale przekracza próg cenowy.

Tego Satelita miałem w rękach i wydawał się solidny jednak po pół roku uszkodziło się gniazdo USB. Może przypadek losowy ale niestety na gwarancji nie uznano, że niby mechaniczne uszkodzenie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 sty 2015, o 23:19 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

głównie zależy mi na solidnej konstrukcji, no i matowej matrycy, tak jak wspomnialem na samym początku laptop ma sluzyc głownie do nauki, wiec chyba głównym piorytetem przy wyborze bd procek, ram no i akumulator, strasznie kusi mnie ten thinkpad e540, z tego co słyszałem ma on rewelacyjne opinie, jeszcze się bd rozglądał, zakup nie jest tak pilny, więc po cichu liczę że ceny dysków SSD troche spadną ;)

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 08:38 

Pomógł: 0

D_C napisał(a):
więc po cichu liczę że ceny dysków SSD troche spadną


Ogólnie na drastyczne spadki cen nie masz co liczyć, dolar mocno się trzyma i ma raczej tendencję wzrostową ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 09:46 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Jeśli szukasz czegoś w miarę wytrzymałego, to pomyśl też o HP ProBook 6570b.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 09:59 

Pomógł: 0

D_C napisał(a):
mój budżet to ok 2200 do max 2400 zł


Cytuj:
Jeśli szukasz czegoś w miarę wytrzymałego, to pomyśl też o HP ProBook 6570b.


Kolega tomekm czytał w ogóle temat od początku, czy wystrzelił ni z gruchy ni z pietruchy?



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 10:30 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Nic nie szkodzi jezeli bd jaks ciekawsza propozycja powyzej twj kwoty to oczywiscie ja wezme ja pod uwage i dozbieram sobie potrzebna kwote

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 10:43 

Pomógł: 0

D_C napisał(a):
Nic nie szkodzi jezeli bd jaks ciekawsza propozycja powyzej twj kwoty to oczywiscie ja wezme ja pod uwage i dozbieram sobie potrzebna kwote


Wiesz, ale tym sposobem to można naprawę wybierać do upadłego. Bo tak naprawdę za 2400 to solidnego ciężko coś znaleźć ;).



Góra
  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 10:52 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2014
Posty: 237
Pomógł: 6

Czytałem, czytałem, tylko, że wszedłem do tematu i autor wspomniał o Thinkpadzie, którego rozrzut cenowy jest spory, stąd mój post.

_________________
Szukasz książek o elektronice i programowaniu?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 sty 2015, o 16:14 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 kwi 2013
Posty: 381
Lokalizacja: Łowisko
Pomógł: 32

Chodzi mi glownie o to czym sie kierowac przy wyborze i na co zwrpcic szczegolna uwage oraz mninimalne parametry

_________________
невозможно ?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 31 sty 2015, o 00:27 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Ja również polecam lenovo y510p tylko w wersji dual sli bawiłem się tym sprzętem . Naprawdę solidna maszyna do pracy . Lub coś z deli np alienware ale tu już cena inna.

Sam mam lenovo tylko stary solidny model y530 i powie tobie że jestem zadowolony bo brakuje mi jedynie rozdzielczości ale za to ładnie smiga na 3 ekranach jeden w laptopie jeden po hdmi i jeden po vga . Mam 6 gb ramu procesor c2d p8400 i grafikę gf 9600 mgs 1gb Powiem tobie że sprzęt jest tak cholernie twardy do zabicia że jak mam zmienić to tylko na y510p i to najmocniejszą wersję

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO