Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 11:20


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 sty 2015, o 08:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2014
Posty: 76
Pomógł: 0

witam,
czy istnieje jakiś sposób na zaprogramowanie atmegi 128 lub 64 w środowiku Eclipse arduino IDE?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 14:41 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2014
Posty: 59
Pomógł: 3

http://majsterkowo.pl/programowanie-ard ... lipse-ide/



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 15:45 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2014
Posty: 76
Pomógł: 0

no tak, korzystałem z tego tutoriala, eclipse działa, arduino ide plugin oraz avr są zainstalowane,
ale wyrzuca mi błąd przy próbie wygenerowania nowego sketchu

"Error parsing /usr/share/arduino/hardware/arduino/platform.txt or /usr/share/arduino/hardware/arduino/boards.txt
/usr/share/arduino/hardware/arduino/platform.txt (Nie ma takiego pliku ani katalogu)"



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 sty 2015, o 17:56 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

Żeby pisać programy pod m128 i m64 musisz mieć dodane do Arduino odpowiednie "core files" do m128 i m64 oraz przygotowaną konfigurację pod nie w pliku platform.txt i boards.txt bez tego nie ruszysz. Gotowe środowisko z w/w uC znajdziesz tutaj - ARDUINO 1.5.2 for ATB

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 sty 2015, o 10:40 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lis 2014
Posty: 76
Pomógł: 0

phill2k napisał(a):
Żeby pisać programy pod m128 i m64 musisz mieć dodane do Arduino odpowiednie "core files" do m128 i m64 oraz przygotowaną konfigurację pod nie w pliku platform.txt i boards.txt bez tego nie ruszysz. Gotowe środowisko z w/w uC znajdziesz tutaj - ARDUINO 1.5.2 for ATB


czy możesz coś pomóc w/s wpisów do plików platform.txt i boards.txt?
używam linuxa, i nie korzystam z zestawu ATB,
w eclipse dodałem nakładkę arduino 1.5.5 i działa, wgrywa
sketche arduino do płytek, natomiast nie mogę ogarnąć jak poszerzyć listę
dostępnych płytek do wgrania o atmegę 64 i 128,
próbowałem tam dodawać nową płytkę, ale nie działało, pomieniało mi arduino uno
zamiast tego



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 sty 2015, o 08:58 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2011
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
Pomógł: 75

W przygotowanym prze zemnie modzie masz wszystkie potrzebne rzeczy do wykorzystania, nie ważne że nie masz ATB i działasz pod Linux'em, w katalogu ...\arduinoATB-1.5.2\hardware\atb\avr\cores\ masz pliki dla m128 (katalog sun128) dla m64 bez większych problemów powinno dać się wykorzystać pliki dla m644 (katalog mega644), poza tym przejrzyj plik boards.txt. Jeśli chcesz używać bootloadera to będziesz musiał zmodyfikować wpisy dla wybranych uC w sekcji xxx.upload.xxx, bo ustawienia są zrobione tak aby ładować program bezpośrednio do flash'a za pomocą programatora na FT232 z ATB ale jeśli używasz innego to możesz to w łatwy sposób zmodyfikować zmieniając wpis w pliku boards.txt w sekcji:

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


parametry dla najpopularniejszych programatorów znajdziesz w pliku programmers.txt

poza tym będziesz musiał zmienić wartość f_cpu w zależności jakiego zegara używasz,
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język c
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


no i pamiętaj że mój mod dla wszystkich procesorów mega ma ustawione fusy do pracy z zewnętrznym zegarem i nie jest używany bootlader tylko program jest bezpośrednio ładowany do flash'a.

Musisz poczytać, po kombinować a na pewno się uda, to nie jest nic skomplikowanego, jak uda Ci się odpalić jeden procek to z następnymi pójdzie już gładko ;)

_________________
pozdrawiam
phill2k



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO