Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 25 kwi 2024, o 11:21


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lis 2014, o 17:49 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2014
Posty: 79
Pomógł: 0

Witam serdecznie Panowie :)

Chciałbym Was zapytać o wasze projekty na prace dyplomową, a mianowicie jakie pytania dostawaliście od komisji na swojej obronie. Jeśli oczywiście nie jest to tajemnica :) I czy ktoś miał pytanie związane z bibliotekami, bo tego mógłbym obawiać się najbardziej :) Pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 19:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

A możesz coś bliżej napisać? W jakim języku piszesz tą pracę dyplomową (aplikację)?
Na moją pracę dyplomową składało się:
- program/aplikacja
- dokumentacja papierowa (czyli teczka, gdzie ładnie opisany był cały zakres pracy dyplomowej wraz z dokumentacją do aplikacji)
- dokumentacja w formie elektronicznej

Pytania z tego co pamiętał miałem z tematyki implementacji grafiki trójwymiarowej, metodyki sporządzonej dokumentacji i różne inne pytania (ale raczej takie łatwiejsze) jakie im przyszły do głowy. Było trzech Panów: Promotor, Dziekan i Prorektor ds. studenckich (czy jak to się tam nazywało) i zadali mi m.in. takie pytania:
1. Opisz diagram klas UML na podstawie swojej aplikacji.
2. Opisz krzywe Bezier'a.
3. Czym różnią się krzywe B-sklejane od krzywych Bezier'a.
4. Dlaczego tu i tu w Pana dyplomie zrobił Pan to tak i tak, a nie tak i tak.

A co? Kiedy masz dyplom? Z jakiej dziedziny (elektronika/it) startujesz?
Jeżeli coś mogę doradzić, to lepiej żebyś "miał swój dyplom w jednym małym paluszku", tzn. to co jest napisane w środku, bo z tego tak na dobrą sprawę komisja wymyśla pytania + oczywiście takie pytania, w których sami są dobrzy i znają odpowiedzi. Generalnie uważam, że im bardziej wymagający promotor tym lepiej zdaje się dyplom, ale to moje prywatne zdanie. Ja swoich nauczycieli (w tym Pana Promotora) bardzo dobrze wspominam. :)

Pozdrawiam! j23 Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 19:31 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 10 paź 2014
Posty: 55
Pomógł: 0

Jestem studentem elektroniki I stopnia. Na pracę dyplomową postanowiłem zrobić pewne urządzenie opartę na uC AVR. Tak pisałem w języku C. Do obrony dyplomu jeszcze daleko, ale chciałem się zapytać tutaj Was żeby mieć lepsze rozeznanie :) Więc praca moja będzie się składać z papierowej dokumentacji plus urządzenie. Dodam, że programuję od niedawna dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie pytania zadają na innych uczelniach :) pozdrawiam :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2014, o 18:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

Mateo napisał(a):
Jestem studentem elektroniki I stopnia. Na pracę dyplomową postanowiłem zrobić pewne urządzenie opartę na uC AVR.(...)
To znaczy, że ja nie jestem najlepszym przykładem dla Ciebie Kolego. Przypuszczam jednak, że są tutaj na forum ludzie, którzy z Twoim kierunkiem są ściślej związani.
W każdym razie, to że do dyplomu daleko nie oznacza, że nie powinieneś robić maksimum projektów typu DIY (Do It Yourself=Zrób to sam), bo czasem z kilku takich projektów (modułów?) wychodzi całkiem bardzo dobry dyplom. Druga sprawa to dokumentuj to jakoś, opisuj, rób zdjęcia. Nie umiesz robić stronki? -nie szkodzi, ważne jest żebyś miał jakieś swoje portfolio, bo to będzie "jak znalazł" kiedy na ostatnim/przedostatnim semestrze będziesz się starał o jakieś konkretne praktyki studenckie, czy nawet pracę. No i dobrze by było, żebyś dość dobrze znał angielski i/lub niemiecki techniczny, tzn.na tyle żebyś mógł się dogadać, czy bez problemu czytać dokumentację produktu, a najlepiej samemu ją napisać. ;) To tyle co z własnego doświadczenia mogę Ci szczerze doradzić.
Powodzenia!

Pozdrawiam! j23 Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 29 lis 2014, o 21:21 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

Na której uczelni kolega studiuje?
Wszystkich pytań nie pamiętam, w jednym musiałem wymienić i opisać algorytmy sortujące, podać klasę złożoności.
Uczelnia PW, Wydział EiTI, kierunek Inżynieria Komputerowa.

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO