Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 20 kwi 2024, o 07:53


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2014, o 16:33 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 16 lis 2014
Posty: 5
Pomógł: 0

Mam taki problem, chciałem przetestować program Pana Mirka dotyczący wykorzystania terminala jako wyświetlacza LCD. Program pisałem równo z filmikiem do tego momentu:
http://youtu.be/qDDCU3udirA?t=35m9s
przejściówkę usb/rs232 mam zainstalowaną na porcie com3, taki też wybieram w terminalu, prędkość 19200, moduł bluetooth z ustawieniami standardowymi (19200,8,n,1), zmieniłem jedynie nazwę (chyba nieistotne w tym ćwiczeniu), moduł wsadzony przy przejściówce. Program wgrywałem przez programator usbasp, procesor taktowany z kwarca 11.0592 MHz

otwieram terminal, teraz należy zresetować płytkę, co czynię ale nic się nie dzieje, a powinien jak w filmiku pojawić się "jakis napis testowy" i zniknąć po półtorej sekundy.
Macie jakiś pomysł, co zrobiłem nie tak?



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 lis 2014, o 17:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012
Posty: 777
Lokalizacja: Karpicko k. Wolsztyna
Pomógł: 197

A możesz pokazać jak to masz podłączone? Jakiś schemat albo zdjęcie z opisem co z czym się łączy.

Bo szczerze mówiąc z opisu nie mogę wywnioskować. Przejściówka Usb/rs232, moduł bluetooth...

Przy tak niejasnym opisie problemu odzew, jak widzisz, jest znikomy.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lut 2015, o 09:00 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 23 lut 2015
Posty: 1
Pomógł: 0

Daj tylko ten schemat i ogarniemy na pewno co nie tak bo przecież nie może tak być że nie działa.

_________________
Polecam - odzyskiwanie danych



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2015, o 19:14 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Witam.
Chciałbym dołączyć się do tematu.
Mianowicie udało mi się połączyć z terminalem, wysłałem tekst do terminala w Putty. Tutaj wszystko jest ok. Dodam, że używam ATB v1.04
Z racji tego, że w pracy wykorzystujemy uporty Moxy 1150 tutaj link: http://www.moxa.com/doc/man/UPort_1100_ ... ual_v7.pdf do manual. Podłączyłem linie zgodnie z dokumentacją Moxy mianowicie Rx do Tx, Tx do Rx, GND oczywiscie do GND. Próby przeprowadzałem zarówno na wyłączonym FT232r, podając jedynie sygnały z procesora Rx, Tx i GND. Poprzez Moxę nie mogę nic wyświetlić. Jestem początkujący nie wiem, czy za pomocą Uporta 1150 mogę przesłać po rs232 program pana Mirka z poradnika o "Terminal As Lcd". I czy dobrze to podłączam Jeśli zapytanie nie pasuje do tego tematu proszę o przeniesienie i wyrozumiałość. Ze scalakiem ft232r wszystko śmiga a z Uportem 1150 nie dlaczego czy powinienem podpiąć dodatkowe linie DTR, DCD? Proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam
Marcin



Ostatnio edytowano 23 lis 2015, o 19:28 przez marcin1984, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2015, o 19:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014
Posty: 1475
Pomógł: 167

A wiesz jakie fizyczne parametry ma port RS232? Napięcia na nim to -12/+12V. A procesor pracuje w logice 0/5V.
Procesory AVR obsługują protokół RS232, ale fizycznie to jest RS232 w wersji TTL. Dlatego jak chcesz łączyć do standardowego RS232, to musisz zrobić konwersję napięć z TTL na RS232 - użyj do tego np. układu MAX232.

--
Pozdrawiam,
Robert

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Dzięki temu, że korzystasz z tak dobrze zaprojektowanych układów jak procesory AVR, to raczej na 99% nie spaliłeś napięciami RS232 (-/+12V) procesora :)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2015, o 19:34 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2014
Posty: 25
Pomógł: 0

Dziękuję Ci bardzo. Wszystko mi się rozjaśniło. Dzięki kolego. Nie pomyślałem o tych napięciach ehh.
Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 23 lis 2015, o 20:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

marcin1984 napisał(a):
Nie pomyślałem o tych napięciach ehh.

No tyle tylko można niestety powiedzieć ... eeeeh

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO