Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 24 kwi 2024, o 19:16


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 27 lis 2014, o 12:50 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Obrazek
.: Ambilight :. version by RafPe

Wstep
Witam wszystkich!

Watek ten powstal juz jakis czas temu i jest on efektem pracy dzieki Mirkowi / pasji do elektroniki oraz obecnych tu forumowiczow. Idea stworzenia systemu podobnego do Ambilight krecila mi sie po glowie juz od jakiegos czasu. Teraz jednakze umiejetnosci w elektronice / programowaniu umozliwily stworzenie takiego systemu.

Co sprawia , ze system ten jest taki fajny ? Hmmm jesli pominac fakt , ze do jego dzialania potrzebny jest komputer to osiaga on swietna wydajnosc / moze bezproblemowo wesprzec do 240 kanalow LED oraz aplikacja sterujaca jest caly czas rozwijana.

Planowane jest wbudowanie systemu pluginow - gdzie kazdy moglby rozszerzyc dzialanie aplikacji w latwy sposob. Jeden z forumowiczow (mam nadzieje ze nie przekrecam nicka :) ) Xerox91 osiagnal juz swietne efekty :)

Wersja , ktora tu widzicie jest pierwsza w serii :) wiec mozecie mi wierzyc ze gdzies w 2015 powstanie druga.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Gdzie jest Nemo



Bardzo mila reklama w TV



Hit kolorow - epicki GO PRO HERO - moj ulubiony



Technikalia

A wiec przejdzmy do rzeczy najbardziej interesujacej. Jak to mozliwe ? Ach wszyscy by sie bardzo zdziwili ...
  • USB-RS232 lub nasz ukochany ATB lub tez specjalnie przygotowana plytka :)
  • WS2812B
  • Windows App - "Massive Color"

Przede wszystkim system dziala na zasadzie aplikacji ktora uruchomiona na Windowsie dokonuje niezwykle precyzyjnej i wydajnej analizy obrazu. Te dane sa wysylane bezposrednio do procka , ktory przetwarza te dane dla WS2812B.

Aplikacja napisana przeze mnie wymaga .Net 4.5.1 do poprawnej pracy. Niestety zejscie na nizszy .Net oznaczaloby sprawdzona utrate wydajnosci i dlatego jesli nie masz przynajmniej Windows 7 nie bedziesz w stanie uruchomic aplikacji.

W zalaczniku jest moja plytka dla FTDI232RL + Atmega32. Przyznaje sam , ze mozna ja bardzooooo zmniejszyc i ulepszyc. Ale jako , ze lata to u mnie w domu nie bawie sie w jakies zmienjszanie :)

Załącznik:
Eagle.zip




Kierunek podlaczenia LED

Prosta i wazna sprawa - bierzemy nasz pasek i podlaczamy w nastepujacy sposob:

Patrzac na TV od przodu zaczynamy od lewego gornego rogu -> zgodnie z ruchem wskazowek zegara

Obrazek

KANALY LICZA SIE OD GORY -> PRAWEJ -> DOLU -> LEWEJ


WSAD HEX

W plikach do sciagniecia mozecie znalezc wsad HEX dla procesorow , o ktore prosilicie wczesniej w tym watku. Na chwile obecna zawiera on wersje firmware 1.5

Załącznik:
hex_files.zip



Komendy AT

Aby "wsad mial smaczek .." daje Wam liste komend AT :) do zabawy z ledami... pewnie sie rozrosnie :)

Komenda "AT+CLR"
FORMAT UZYCIA : AT+CLR=0xFF00FF
REZULTAT : wyswietla dany kolor na calym pasku

Komenda "AT+RGB"
FORMAT UZYCIA : AT+RGB=200,100,100 (AT+RGB=R,G,B)
REZULTAT : wyswietla dany kolor na calym pasku po podaniu wartosci RGB

Komenda "AT+IPC"
FORMAT UZYCIA : AT+IPC=200,100,100,99 (AT+IPC=R,G,B,index)
REZULTAT : wpisuje dany kolor z wartosci RGB na podanym indeksie
WYMAGA AT+PSH do wypchniecia koloru

Komenda "AT+PSH"
FORMAT UZYCIA : AT+PSH
REZULTAT : wyrzuca bufor na pasek

Komenda "AT+CFG"
FORMAT UZYCIA : AT+CFG=90
REZULTAT : dynamiczna alokacja pamieci na diody LED


Tutaj tylko moja mala uwaga. Te komendy nie sa uzywane przez aplikacje do obslugi naszej "kolorostyki'. Powod jest banalnie prosty, Czas potrzebny na przetworzenie komendy AT bylby po prostu zbyt dlugi i zaczeloby sie widoczne degradacje kolorow w stosunku do obrazu :)



Aplikacja na Windows

Załącznik:
MassiveColor.zip


Ok - a wiec masz WS2812B na TV (monitorze ) , zestaw ATB/wlasna plytke /RafTech PCB... i podlaczyles to wszystko razem. Wiec zabieramy sie za odpalenie aplikacji na Windows.

Jesli wczesniej pamietasz jak wygladala aplikacja do obslugi kolorow to nastapila dosc przelomowa zmiana w UI. Aplikacja po uruchomieniu wyglada nastepujaco

Obrazek

Sterowanie "jasnoscia" oraz mozliwoscia zamkniecia aplikacji prosto z tray'a

Obrazek


Ustawienia dostepne po wejsciu w zakldke "Settings" prezentuja sie nastepujaco

Obrazek

Kwestia wyjasnienia :
  • Borders - czyli jak bardzo skrajne krawedzie naszych stref beda daleko od brzegow ekranu. Domyslnie 0
  • Padding - czyli tak zeby sie nam wiersze nie nakladaly z kolumnami - domyslnie 10% ekrany (tworza sie w rogach strefy z ktorych nie korzystamy podczas obliczania kanalow)
  • Deepth - jak gleboko wejda kanaly w nasz ekran. Domyslnie 10%
  • Pixel Treshold - minimalna wartosc RGB zbey pixel zostal uznany za wartosciowy dla nas :) Domyslnie 1
  • Pixel Precision - ile punktow w strefie jest probkowanych. Domyslnie 10 / min 5 (*chociaz mysle o zdjeciu granicy minimalnej do nawet 1 :O )

    Zakladka "AppSettings" daje nam kolejne mozliwosci konfiguracji (tj. baud / autostart i autorun )

    Obrazek

    Czym sie rozni autostart od autorun ? Ta pierwsza uruchomi program po starcie. Ta druga automatycznie po uruchomieniu aplikacji postara sie polaczyc z urzadzeniem i samoczynnie zaczac proces :)


    W zasadzie jesli chodzi o aplikacje to jest tyle :) Aby poprawnie z niej korzystac powinienes :
    • Uruchomic aplikacje
    • Wybrac w ustawieniach ile masz LED
    • sprawdzic swoj baud rate
    • po dokonaniu ustawien kliknac "Apply"
    • W glownym ekraniue kilknac "Start"


    Ustawienia - Borders

    Ustawienia borders sa wyrazone w % wielkosci ekranu. Okreslaja one gdzie dla programu maja znajdowac sie zewnetrzne krawedzie naszego programu.
    Jesli np ogladamy film w formacie kinowym i gora oraz dol ekranu sa sciete to patrzac na ponizsze wyjasnienie mozemy ustawic borders - X na 10% co sprawi, ze kanaly beda sie zaczynac 10% nizej/wyzej od krawedzi gornej/dolnej ekranu.

    Obrazek
    Obrazek

    Ustawienia - Padding & Channels Depth

    Ustawienia Padding i Channel depth sa wyrazone w % ekranu. Dla najlepszej jakosci ustawienia powinny byc te same. Padding oznacza granice poczatkowa i startowa dla tworzonych kanalow. Umozliwia to unikniecie sytuacji nakladania sie na siebie kanalow z bokow na gore etc.

    Natomiast channel_depth definiuje w % jak gleboko od krawedzi ekranu zostanie stworzony "kanal"

    ObrazekObrazekObrazek

    Podziekowania

    Zapomnialem o tak bardzo waznym!

    • Dla Mirka za ksiazke i wyrozumialosc podczas tylu "glupich" pytan :)
    • Dla Majstra ! Za pomoc w rozwoju hardware/software i bycie beta testerem!


Projekt jest open-source ;) http://forum.atnel.pl/topic16278.html


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
sig off ;(



Ostatnio edytowano 22 wrz 2016, o 19:35 przez RafPe, łącznie edytowano 17 razy

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:00 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

dambo napisał(a):
niestety filmy prywatne i nie można ich odtworzyć


Kurczakos ! Poprawione - zapraszam teraz do ogladania! Tam jest caly smak! :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:03 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

WOOOOOW !!! .... jakbym powiedział że to przesada - to bym przesadził :lol: ... mega extra multimedialny projekt .... muuuuuuszę to przetestować .... później jeszcze opiszę wrażenia ... ale już po tych fotkach i opisie - muszę zbierać szczękę z podłogi

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:05 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

mirekk36 napisał(a):
WOOOOOW !!! .... jakbym powiedział że to przesada - to bym przesadził :lol: ... mega extra multimedialny projekt .... muuuuuuszę to przetestować .... później jeszcze opiszę wrażenia ... ale już po tych fotkach i opisie - muszę zbierać szczękę z podłogi



Z pkora dziekuje! Prawda jest taka , ze na filmikach jest niska jakosc! kazdy powienen to zaobczyc! nawet na 10'ciu ledach :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
Prawda jest taka , ze na filmikach jest niska jakosc! kazdy powienen to zaobczyc! nawet na 10'ciu ledach

Dokładnie - ja o tym wiem bo często muszę sporo walczyć ze sposobami oświetlenia pomieszczenia żeby dostosować do jak najlepszych efektów gdy robię poradniki o diodach LED - magic ledach itp ... a i tak zwykle nie wychodzi to do końca - więc trzeba mieć tę poprawkę że w rzeczywistości wygląda to jeszcze co najmniej 20x lepiej ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:07 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Ja używam atb do ambi ... byłem przy rozwoju apki jak i wsadu wiem ile RafPe zjadł na tym włosów uzyskaliśmy prędkość 230400 więc jest rewelacja i praktycznie 0 opóźnień.

Na win8.1 apka działa bez problemu.

Rewelacyjne efekty w trakcie oglądania filmów :)

Polecam kinomanom :)

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 13:23 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

majster napisał(a):
Ja używam atb do ambi


Post edytowany :) Przeciez zapomnialem o podziekowaniach za wsparcie w rozwoju sprzetu i softu :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 14:37 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 paź 2013
Posty: 1960
Lokalizacja: Lipsko
Pomógł: 125

Świetny projekcik! Mam jednak pytanie, bo albo przeoczyłem albo nie doczytałem - gdzie sie wtyka obraz, który PC analizuje ?? TV in w karcie graficznej, dodatkowa karta telewizyjna... ??

_________________
http://www.sylwekkuna.com



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 14:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

SylwekK napisał(a):
Świetny projekcik! Mam jednak pytanie, bo albo przeoczyłem albo nie doczytałem - gdzie sie wtyka obraz, który PC analizuje ?? TV in w karcie graficznej, dodatkowa karta telewizyjna... ??


Hey,

Niestety na chwile obecna projekt wspiera tylko obraz ktory wyswietlany jest na komputerze. Dlatego , ja ogladam sobie TV np przez weeb.tv (bardzo duzo kanalow :) ) ale jesli ktos ma ochote to moze sobie wziac np HDMI splitter a nastepnie http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-USB-2-0-video-card-capture-grabber-Adapter-of-chipset-STK1160-for-TV-VHS/1336539757.html i wten oto sposob lapiecie wszystko co jest wysylane na HDMI w komputerze i macie Ambilight.

Jesli ktos ma ochote zawsze mozna sprobowac robic obrobke obrazu na czyms sprzetowym :) ale to wyrasta poza moje umiejetnosci :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 15:20 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2013
Posty: 288
Ostrzeżenia: -2
Pomógł: 23

http://www.youtube.com/watch?v=orUXFLy7KU0

Super!



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 15:54 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012
Posty: 174
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 19

Rewelacja! Jeśli można to prosiłbym o opisanie na jakiej zasadzie działa program pod PC, jakie biblioteki były używane itp ( apka pisana w C#?)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 16:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Cytuj:
Rewelacja! Jeśli można to prosiłbym o opisanie na jakiej zasadzie działa program pod PC, jakie biblioteki były używane itp ( apka pisana w C#?)


A wiec cala aplikacja to zwykly C# WPF wiec tutaj nie ma zadnej ciekawej magii. Dalej kolejnym wykorzystanym komponentem jest SlimDX - wersja niestety nie rozwijana dalej - ale niezwykle wydajnej biblioteki do zabawy z DirectX

Majac te dwie rzeczy reszta to zwykla matematyka. Obliczamy kanaly ( pewne opcje nie sa widoczne w tej wersji ) nastepnie odstepy od rogow / odstepy od krawedzi / minimalne wartosci kolorow i co 20 ms probkojemy ekran a nastepnie tak gotowe wysylamy do sterownika.

Tam juz dane wysylane sa na ledy.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 17:59 
Offline
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012
Posty: 1074
Lokalizacja: Sochaczew
Pomógł: 21

Bardzo ładny projekcik, jest też wersja Bascomowa -> KLIK <-



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 19:04 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 mar 2014
Posty: 745
Lokalizacja: Warszawa
Pomógł: 32

No no no, na prawdę super projekt ;-)
Gratuluję ambitnego pomysłu i super wykonania. Po raz pierwsze widziałem ten efekt na telewizorach Philipsa i tutaj efekt jest identyczny.
Rewelacja.

_________________
.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 19:11 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Dzieki!

Dlatego zachecam kazdego do wziecia swojego ATB :) i magic LED i odpalenia ulubionego filmu :) Od momentu jak zainstalowalem Ambi w domu - ogladanie filmow bez podswietlenia jest smutne :D

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 21:43 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2013
Posty: 420
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 17

Nie no projekt SUPER!!! aż chyba się skuszę na WS2812B, bo efekty są bardzo ciekawe... ;)

_________________
GreenBook i BlueBook



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2014, o 16:49 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 08 maja 2013
Posty: 1
Pomógł: 0

mam prośbę mógłbyś podać hexa do atmega16 i do atmega8



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 30 lis 2014, o 18:41 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

mateusz101994 napisał(a):
mam prośbę mógłbyś podać hexa do atmega16 i do atmega8


Dodalem dla Atmega16. Musialbys zobaczyc czy bedzie dzialac i dac mi znac.

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 01:44 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2013
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

Kurczę, niestety taki urok ledów że nie chcą ładnie wychodzić na filmach :D. Za to już zdjęciom z pewnością bliżej do rzeczywistości, a tam to wygląda kozacko! Szczere gratulacje dla autora, efekt musi być piorunujący ;).

A tak btw. to te 150 ledów nie świeci Ci tam za mocno? W ogóle jak oceniasz różnicę w płynności kolorów przy 150 kanałach, a przy jakiejś mniejszej ilości, np. 30?

Jeszcze raz szacuneczek, uwielbiam projekty z ciekawie zastosowanymi RGBami ^^.

_________________
Więcej dziwactw na: www.youtube.com/user/mopsiok



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 07:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2013
Posty: 3797
Lokalizacja: Grudziądz
Pomógł: 143

Testowałem na różnicę prędkości na 30 i 60 ledach widziałem prędkość na 150 ledach i powiem szczerze że dla oka nie ma żadnej różnicy.

Namazane ze smarta.

_________________
Usługi druku przestrzennego - www.drumik.pl



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 10:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Tzn wydaje mi sie , ze jest wplyw na ilosc led wobec jakosc wyswietlanego koloru. Przy tej ogromnej ilosci zdarza sie , ze kolory mi sie za bardzooooo zlewaja :)

Dlatego w przyszlym tygodniu bede testowal na roznej wielkosci kanalach. Po prostu wezme kilka luznych WS2812b i zrobie moze np 10 kanalow na gorze :)

Wtedy bede mogl wrzucic np porownanie jednego filmiku przy roznej ilosci kanalow

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 10:28 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2013
Posty: 137
Lokalizacja: Kraków
Pomógł: 0

No właśnie o to mi chodziło RafPe, zastanawiałem się czy między 30 a 150 kanałami jest duża różnica w płynności kolorów. Szczególnie że magic ledy też nie są bardzo tanie :D. Jak będziesz miał chwilę to bardzo bym Ci był wdzięczny za opublikowanie testu, bo efekt jest świetny i jeśli przy niewielu kanałach wyglądałoby to przyzwoicie to może też bym sobie coś takiego zamontował :).

_________________
Więcej dziwactw na: www.youtube.com/user/mopsiok



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 10:36 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Tzn nawet bez testowania powiem Ci , zeinwestycja w podstawe (~ 10 kanalow gora + 2x 2 kanaly bok + 2 kanaly dol ) to jest inwestycja ktorej efekt ucieszy oko!

Ale jak tylko znajde chwile w sile lutowania pojedynczych ledow :) to wrzuce na forum jako porownianie!

Natomiast w miedzyczasie dorzucam fotki ze 150 kanalow i southpark'a .... Natomiast moge Wam zdradzic , ze aplikacja bedzie odswiezana i nastapi dodanie:
  • Minimalizacji do paska
  • Zaawansowanych ustawien
  • Trybu DEBUG

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 20:15 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2013
Posty: 366
Lokalizacja: Wałbrzych
Pomógł: 7

Gratuluję tobie kolego pomysłu i tak wielkiej wiedzy jaką posiadasz w programowaniu na PC . Naprawdę podziwiam ciebie:P Ja próbuje pisać jakieś apki lecz jeszcze nie bardzo mi to idzie trochę inny język stosuję .

Projekt oceniam na 7 w skali od 1-6 :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 21:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 04 mar 2013
Posty: 8
Pomógł: 0

Mógłbyś coś więcej napisać o tym jak dużą część obrazu z ekranu pobierasz do swojego programu by potem zapalać diody?
Wydaje mi się że raczej nie jest to 1 czy kilka skrajnych pixeli i czy potem se to jakoś uśredniasz i dzielisz na ilość diód?

Gratuluję chęci i zapału w tworzeniu tego projektu.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 1 gru 2014, o 22:59 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

driver0207 napisał(a):
Gratuluję tobie kolego pomysłu i tak wielkiej wiedzy jaką posiadasz w programowaniu na PC . Naprawdę podziwiam ciebie:P Ja próbuje pisać jakieś apki lecz jeszcze nie bardzo mi to idzie trochę inny język stosuję .

Projekt oceniam na 7 w skali od 1-6 :)


Dzieki bardzo za slowa wsparcia :) Ja caly czas walcze z nauka elektroniki :) bo mnie tak pochlonela ! no i umnie jest ciezko ze zrozumieniem jak to wszystko dziala :) hahahahaha



DeDua napisał(a):
Mógłbyś coś więcej napisać o tym jak dużą część obrazu z ekranu pobierasz do swojego programu by potem zapalać diody?
Wydaje mi się że raczej nie jest to 1 czy kilka skrajnych pixeli i czy potem se to jakoś uśredniasz i dzielisz na ilość diód?

Gratuluję chęci i zapału w tworzeniu tego projektu.


Oczywiscie , ze moge. Na chwile obecna opcja jest niedostepna ale w nastepnej odslonie apki beda dostepne wszystkie zaawansowane ustrawienia.
Trudno to tak wszystko od reki opisac :)
  • wymiary poszczegolnych stref sa obliczane na podstawie wymiarow ekranu + danych podanych przez uzytkownika jak kanaly (tzn ile chce ich miec ) + jak bardzo chcemy miec szerokie kanaly + jak bardzo chcemy odejsc od krawedzi
  • ilosc pixeli z ktorych bedziemy pobierac wartosci i usredniac dla strefy
  • Czy chcemy uzywac funkcji ktora wzmocni najilniejszy kolor w strefie

To powyzej i tak jest naprawde wierzcholkiem tego co sie tam dzieje :) Tutaj sa linki do niektorych artykulow na ktorych sie wzorowalem
http://www.codeproject.com/Articles/190 ... n-NET-Part
http://en.wikipedia.org/wiki/Lab_color_space
http://www.codeproject.com/Articles/338 ... ng-using-C

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 15:13 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Weles napisał(a):
A ja bym nie pogardził kodem źródłowym aplikacji na PC. Jestem zainteresowany przerobieniem na X86.



Hej!

Niestety na razie kodu zrodlowego nie bede udostepniac. To byla trudna i bardzo wzmozona matematycznie droga. Nagtomiast chetnie sluze poradami gdzie szukac informacji :)

Wersja X86 powinna pojawic sie w weekend. Musze skompilowac program z innymi bibliotekami :)

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 16:01 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27225
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

RafPe napisał(a):
Niestety na razie kodu zrodlowego nie bede udostepniac.


Panowie - ja nieśmiało powiem, i nie miejcie mi tego za złe, że Rafał wykonał tu jeśli chodzi o program na PC TAKI KAWAŁ SOLIDNEJ ROBOTY, że wręcz powinien tę apkę na PC w jakiś symboliczny sposób wycenić i sprzedawać. Sprawdźcie jak to działa - oceńcie trud i wkład pracy, także przygotowanie kodu na AVR - wręcz całego projektu pięknie przygotowanego do wykonania od razu przez każdego nawet amatora - że ja jestem w szoku. A ponieważ sam siedzę sporo przy pisaniu softu na PC to wiem ile to czasu wymaga. No ale kto z nas nie siedzi przy kodowaniu z drugiej strony ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 16:51 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Pisane z telefonu :) Wiec bedzie krotko :)

Wiec operacje sa wykonywane na zasadzie screen obrazu uzywajac bibliotek slimDX - dzieki temu wydajnosc jest wrecz porazajaca ! Nastepnie nastepuje analiza pixeli w pozycjach ustalonych podczas tworzenia siatki stref (kanalow)

Na koniec wartosci sa usredniane I obliczane przy pomocy wzorow zamieszczonych wyzej.

Na sam koniec - bam - binarna komunikacja

Mi udalo sie uzywajac 100 klatek na sek - Wiec niezauwazalne opoznienia


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 2 gru 2014, o 17:53 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2014
Posty: 1089
Pomógł: 34

Tak bardzo jak moge to podpowiem :)

Z dosw ta biblioteka po prostu miazdzy system wydajnoscia

Jako ze pisalem w C# do vb net Ci nie bede w stanie pomoc ;) ale o wszystko inne pytaj :)






Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
sig off ;(



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO