Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 28 mar 2024, o 15:35


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

oooo - jeszcze więc raz po kolei starannie ciąłem skalpelem wg twoich wskazówek, tym razem starałem się nie usuwać linii tylko je komentować znaczkiem #

efekt jest taki że make build jakby przechodzi ;)

ale po make jest babolek


Cytuj:
c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make build
ECHO is off.
Compiling C: main.c
avr-gcc -c -mmcu=atmega32 -I. -gdwarf-2 -DF_CPU=11059200UL -DBLS_START=0x7E00 -D
BOOT_WAIT=1 -DBAUD=9600 -DMCU=atmega32 -DXTAL=11059200 -Os -fgnu89-inline -fun
signed-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -fno-tree-scev-cpro
p -fno-inline-small-functions -fno-split-wide-types -ffreestanding -mno-interrup
ts -pedantic -Wextra -Wno-sign-compare -Wstrict-prototypes -Wundef -Wa,-adhlns=.
/main.lst -std=gnu99 -MMD -MP main.c -o main.o
ECHO is off.
Linking: Bootloader.elf
avr-gcc -mmcu=atmega32 -I. -gdwarf-2 -DF_CPU=11059200UL -DBLS_START=0x7E00 -DBOO
T_WAIT=1 -DBAUD=9600 -DMCU=atmega32 -DXTAL=11059200 -Os -fgnu89-inline -funsig
ned-char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -fno-tree-scev-cprop -
fno-inline-small-functions -fno-split-wide-types -ffreestanding -mno-interrupts
-pedantic -Wextra -Wno-sign-compare -Wstrict-prototypes -Wundef -Wa,-adhlns=main
.o -std=gnu99 -MMD -MP main.o --output Bootloader.elf -Wl,-Map=Bootloader.map,-
-cref -nostartfiles -Wl,--section-start=.text=0x7E00
ECHO is off.
Creating load file for Flash: Bootloader.hex
avr-objcopy -O ihex -R .eeprom -R .fuse -R .lock Bootloader.elf Bootloader.hex
ECHO is off.
Creating Extended Listing: Bootloader.lss
avr-objdump -h -S -z Bootloader.elf > Bootloader.lss
ECHO is off.
Creating Symbol Table: Bootloader.sym
avr-nm -n Bootloader.elf > Bootloader.sym

c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make
ECHO is off.
-------- begin --------
-f was unexpected at this time.
make: *** [sizebefore] Błąd 255

c:\Users\admin\Documents\MkBLS>


------------------------ [ Dodano po: 1 minucie ]

ło matko ale po samym make build już się tworzy w końcu plik HEX !!! :D i banan na twarzy

jeszcze tylko gdyby mogła się pokazywać ta tabelka podsumowująca po kompilacji ile zajmuje miejsca program w każdej pamięci ... chociaż i bez tego już zaczyna się robić wspaniale ! :D

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 13:57 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Przerobiłem trochę ten makefile.


--Edit---
Nie należy zapomnieć że utils/bin z AT też musi być ustawione w zmiennej PATH


Autor postu otrzymał pochwałę

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

z twoim makefile:

1. opcja: make clean - działa
2. opcja: make build - działa (ale tu już jest HEX - więc nie jest tak źle) ;)
3. opcja: make - jak niżej tzn to co u mnie - też jakiś babolek


Cytuj:
c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make clean
ECHO is off.
-------- begin --------
ECHO is off.
Cleaning project:
rm -f Bootloader.hex
rm -f Bootloader.lock
rm -f Bootloader.elf
rm -f Bootloader.map
rm -f ./main.o
rm -f ./main.lst
rm -f main.d
-------- end --------
ECHO is off.

c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make
ECHO is off.
-------- begin --------
-f was unexpected at this time.
make: *** [sizebefore] Błąd 255


c:\Users\admin\Documents\MkBLS>path
PATH=C:\Program Files (x86)\Atmel\AVR Tools\AVR Toolchain\bin;C:\csvn\bin\;C:\cs
vn\Python25\;C:\Program Files (x86)\AMD APP\bin\x86_64;C:\Program Files (x86)\AM
D APP\bin\x86;C:\WinAVR-20100110\bin;C:\WinAVR-20100110\utils\bin;C:\Windows\Mic
rosoft.NET\Framework\v1.1.4322\;C:\Program Files (x86)\Borland\BDS\4.0\Bin;C:\Wi
ndows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPo
werShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Pr
ogram Files (x86)\QuickTime\QTSystem\;C:\Program Files (x86)\Microsoft SQL Serve
r\80\Tools\Binn\;C:\Program Files\TortoiseSVN\bin;C:\Program Files\Microsoft SQL
Server\110\Tools\Binn\;C:\Users\admin\Documents\Borland Studio Projects\Bpl

c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make build
ECHO is off.
Compiling C: main.c
avr-gcc -c -mmcu=atmega32 -I. -g -DF_CPU=11059200UL -DBLS_START=0x7E00 -DBOOT_WA
IT=1 -DBAUD=9600 -DMCU=atmega32 -DXTAL=11059200 -Os -fgnu89-inline -funsigned-
char -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -fno-tree-scev-cprop -fno-
inline-small-functions -fno-split-wide-types -ffreestanding -mno-interrupts -ped
antic -Wextra -Wno-sign-compare -Wstrict-prototypes -Wundef -Wa,-adhlns=./main.l
st -std=gnu99 -MMD -MP main.c -o main.o
ECHO is off.
Linking: Bootloader.elf
avr-gcc -mmcu=atmega32 -I. -g -DF_CPU=11059200UL -DBLS_START=0x7E00 -DBOOT_WAIT=
1 -DBAUD=9600 -DMCU=atmega32 -DXTAL=11059200 -Os -fgnu89-inline -funsigned-cha
r -funsigned-bitfields -fpack-struct -fshort-enums -fno-tree-scev-cprop -fno-inl
ine-small-functions -fno-split-wide-types -ffreestanding -mno-interrupts -pedant
ic -Wextra -Wno-sign-compare -Wstrict-prototypes -Wundef -Wa,-adhlns=main.o -st
d=gnu99 -MMD -MP main.o --output Bootloader.elf -Wl,-Map=Bootloader.map,--cref
-nostartfiles -Wl,--section-start=.text=0x7E00
ECHO is off.
Creating load file for Flash: Bootloader.hex
avr-objcopy -O ihex -R .eeprom -R .fuse -R .lock Bootloader.elf Bootloader.hex

c:\Users\admin\Documents\MkBLS>

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:32 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Samo make (czyli w zasadzie make all) chce pokazać rozmiar i woła narzędzie test. Widocznie go nie ma.
Muszę jednak ściągnąć ten Atmel Toolchain i zobaczyć gdzie i czy w ogóle jest tam dostępny.


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

maxter napisał(a):
Samo make (czyli w zasadzie make all) chce pokazać rozmiar i woła narzędzie test. Widocznie go nie ma.
Muszę jednak ściągnąć ten Atmel Toolchain i zobaczyć gdzie i czy w ogóle jest tam dostępny.


w razie czego tu jest Atmel Toolchain najnowszy http://www.atnel.pl/download/AtmelPlusPugin.zip

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 14:40 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

maxter napisał(a):
Samo make (czyli w zasadzie make all) chce pokazać rozmiar i woła narzędzie test. Widocznie go nie ma.
Muszę jednak ściągnąć ten Atmel Toolchain i zobaczyć gdzie i czy w ogóle jest tam dostępny.

Ja zobaczyłem u siebie i test.exe jest u mnie w katalogu Atmel\AVR Tools\AVR Toolchain\Bin.

Zwróciłem uwagę na jeszcze jedną rzecz. Tam w pliku makefile jest parę linijek od linii: 202 - 210:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
To co mnie niepokoi to te ścieżki: /dev/null. Wiem, że katalog /dev jest jednym z katalogów Linux'owych używanych właśnie kiedy coś trzeba skompilować w tym systemie. Niestety nie wiem, aż tak wiele więcej na ten temat.

Hmm... A może takie coś by zadziałało po przerobieniu:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.
To co mnie niepokoi to te ścieżki: /dev/null
Tylko, że jakieś tam zmiany będą chyba umieszczane gdzieś na dysku w ścieżce: /dev/null

Wysyłam w załączniku ten zmieniony makefile. Uwaga, tym razem to ja jestem tym studentem, który operuje kręgosłup narzędziami kowala. ;)

Pozdrawiam! j23 Jarek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Ostatnio edytowano 26 lis 2014, o 15:19 przez j23, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:12 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Faktycznie jest.
WinAVR miał dodatkowo narzędzie sh.exe, którego używał jako konsoli a nie widzę go w atmel toolchain.
sh przyjmował składnie if test -f .... then ... którego windowsowy cmd nie łyknie.
Szybkie rozwiązanie to zmiany w sekcjach sizebefore i sizeafter np tak:
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


albo wywalenie ich całkiem (ale wtedy nie będzie info o rozmiarze binarki)

Pozdrawiam


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:22 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

maxter napisał(a):
(...)

No właśnie, też się zastanawiałem czy tych linijek nie wywalić. Zastanawiałem się też, dlaczego test.exe nie może być wywołany i dlatego dodałem tam taką zmienną TEST, a potem już jako $TEST w instrukcji if, ale z tego co widzę, trzeba zrobić tak jak to napisałeś Kolego maxter.

makefile_mod3.zip - to jest zzipowany makefile, po sugestiach Kolegi maxter.
A Kolego maxter, możesz mi powiedzieć (mnie samego ciekawość zżera), czy po wywaleniu tych linijek sizebefore, i sizeafter dalej będzie powstawał prawidłowy plik hex i plik elf, czy to narzędzie test jest niezbędnie wymagane? -czy to chodzi tylko o to, że ładnie podaje rozmiar pliku przed i po operacji?

Pozdrawiam! j23 Jarek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:45 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

test jest tutaj użyty tylko po to, żeby sprawdzić czy plik Bootloader.elf istnieje. Jeśli istnieje to jest wołane
Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.

które wypisuje rozmiar (bo z kolei SIZE to narzędzie avr-size) tak więc z samą kompilacją nie ma kompletnie nic wspólnego.

Składnia: [ Pobierz ] [ Ukryj ]
język bash
Musisz się zalogować, aby zobaczyć kod źródłowy. Tylko zalogowani użytkownicy mogą widzieć kod.


to jest miejsce gdzie widać co jest domyślnie wołane (przy odpaleniu make bez parametrów)
czyli najpierw begin, następnie sizebefore, itd.
Jeśli któryś element się nie powiedzie (tak jak przedtem sizebefore) to proces jest zatrzymywany.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 15:57 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

maxter napisał(a):
(...)Jeśli któryś element się nie powiedzie (tak jak przedtem sizebefore) to proces jest zatrzymywany.
Rozumiem. Dzięki za wyjaśnienie.

Pozdrawiam! j23 Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 17:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

j23 napisał(a):
maxter napisał(a):
(...)

No właśnie, też się zastanawiałem czy tych linijek nie wywalić. Zastanawiałem się też, dlaczego test.exe nie może być wywołany i dlatego dodałem tam taką zmienną TEST, a potem już jako $TEST w instrukcji if, ale z tego co widzę, trzeba zrobić tak jak to napisałeś Kolego maxter.

makefile_mod3.zip - to jest zzipowany makefile, po sugestiach Kolegi maxter.
A Kolego maxter, możesz mi powiedzieć (mnie samego ciekawość zżera), czy po wywaleniu tych linijek sizebefore, i sizeafter dalej będzie powstawał prawidłowy plik hex i plik elf, czy to narzędzie test jest niezbędnie wymagane? -czy to chodzi tylko o to, że ładnie podaje rozmiar pliku przed i po operacji?

Pozdrawiam! j23 Jarek


niestety po tym makefile mam taki oto dziwny komunikacik ;)

Cytuj:
c:\Users\admin\Documents\MkBLS>make clean
makefile:203: *** brakujący separator (czyżby miał być TAB zamiast 8 spacji?). S
top.


------------------------ [ Dodano po: kilkunastu sekundach ]

a próba dodawania tabulacji zamiast spacji w tej linii daje dokładnie to samo .... widać że makefile wymyślił czystej krwi linuxowiec :lol:

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 18:16 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Make jest niewiele młodszy niż C i faktycznie najczęściej wykorzystywany na systemach unixowych :)

Spróbuj ten plik


Autor postu otrzymał pochwałę

Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 18:18 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

mirekk36 napisał(a):
(...)
Teraz się połapałem, że chyba gdzieś tam zabrakło średnika na końcu wiersza, ale może się mylę. W każdym razie Panie Mirku, bardzo proszę jeszcze raz spróbować, z którymś z załączników (m4-to jest wersja sugerowana przez Kolegę maxter, m5-to jest prawie to samo tylko trochę inaczej napisane przeze mnie).

Edit:
Hmm.. Tylko, że chyba mea culpa, bo te średniki to służą raczej za komentarze, bo nigdzie indziej poza tymi makrodefinicjami sizebefore i sizeafter ich nie widzę... Oryginalny makefile Pana Mirka, który nic nie pisał o tabulacji był zrobiony tak, że linia rozkazu kończyła się zaraz za nim, potem w następnej linii był tabulator, potem znowu linijka rozkazu. Natomiast ten ostatni, o którym pisał Pan Panie Mirku miał poza linią rozkazu jeszcze jakieś spacje. Nie wiem, może o te spacje chodziło?

Pozdrawiam! j23 Jarek


Załączniki:

Aby zobaczyć załączniki musisz się zalogować. Tylko zalogowani użytkownicy mogą oglądać i pobierać załączniki.

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 18:28 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Czy kolega j23 w ogóle testuje te maki które wrzuca?

Plik m4: podpisał mnie kolega że to moje zmiany a make nie działa bo ja inaczej napisałem - diabeł tkwi w szczegółach ;).
kolejny plik m5 jest całkiem niepoprawny jeśli chodzi o składnie if (zarówno nie będzie działać na linuksie jak i na windowsie)

Pozdrawiam


Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 18:32 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2014
Posty: 317
Pomógł: 19

maxter napisał(a):
Czy kolega j23 w ogóle testuje te maki które wrzuca?
Plik m4: podpisał mnie kolega że to moje zmiany make nie działa bo ja inaczej napisałem - diabeł tkwi w szczegółach ;).
kolejny plik m5 jest całkiem niepoprawny jeśli chodzi o składnie if (zarówno nie będzie działać na linuksie jak i na windowsie)
Pozdrawiam

To znaczy, dobrze - przepraszam, oba pliki są w takim razie moje. Chodziło mi raczej o zastosowanie składni w m4.zip - jeśli coś pomieszałem to przepraszam. Czy ja ten plik testuję? Niestety nie, ponieważ jak wcześniej nadmieniłem nie za bardzo mam na czym. Sprawdzam i analizuję składnię, na podstawię oryginalnego pliku makefile, oraz komunikatów, które piszą w logu Pana Mirka.

Pozdrawiam! j23 Jarek

_________________
"O sygnałach bez całek" Czesław Frąc



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 19:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

maxter napisał(a):
Make jest niewiele młodszy niż C i faktycznie najczęściej wykorzystywany na systemach unixowych :)

Spróbuj ten plik



DZIAŁA!!!!!! ...... dżizas DZIAŁA !!! normalnie ..... hmmm nie wiem jak ci dziękować a nie tylko w swoim imieniu ale w imieniu WSZYSTKICH którzy korzystają z tej kompilacji BLS'a

umieszczę chyba dwa nicki z forum z tego wątku: PROTON i maxter w informacjach po kompilacji - że to tylko dzięki wam bo ja KOMPLETNIE niestety nie potrafiłem nic tu od siebie dodać ....

Wszystkim tak czy inaczej dziękuję ślicznie - także koledze j23 .... i innym bo dzięki waszym uwagom chociaż coś tam czytałem i czegoś jakby nie było się dowiedziałem ....

------------------------ [ Dodano po: 2 minutach ]

Jeśli ktokolwiek kto próbował mi pomagać w tym wątku nie posiada licencji na program MkBootloader a miałby ochotę na taką licencję to proszę pisać na PW z największą przyjemnością podaruję taką licencję żeby się odwdzięczyć

------------------------ [ Dodano po: 13 minutach ]

Przy okazji powiem wam ciekawostkę albo dwie:

1-sza ciekawostka to ta - że teraz kompilacja działa ładnie zarówno z WinAVR jak i AtmelToolchain - zależy co jest akurat zainstalowane ;) SUPER!

2-ga ciekawostka to fakt, że np dla popularnego procka ATmega32 kompilacja TEGO samego main.c daje po kompilacji nieco mniejszy plik przy użyciu dziadka WinAVR w porównaniu do Atmel Toolchain.

Tu kompilacja z WinAVR:

Cytuj:
Creating load file for Flash: Bootloader.hex
avr-objcopy -O ihex -R .eeprom -R .fuse -R .lock Bootloader.elf Bootloader.hex
AVR Memory Usage
----------------
Device: atmega32

Program: 374 bytes (1.1% Full)
(.text + .data + .bootloader)

Data: 0 bytes (0.0% Full)
(.data + .bss + .noinit)
-------- end --------


A tu po kompilacji z Atmel Toolchain:

Cytuj:
Creating load file for Flash: Bootloader.hex
avr-objcopy -O ihex -R .eeprom -R .fuse -R .lock Bootloader.elf Bootloader.hex
AVR Memory Usage
----------------
Device: atmega32

Program: 388 bytes (1.2% Full)
(.text + .data + .bootloader)

Data: 0 bytes (0.0% Full)
(.data + .bss + .noinit)


-------- end --------
ECHO is off.


Ale uwaga - broń BOŻE nie chcę przez to zachęcać do powrotu do dziadka WinAVR - za to warto o tym wiedzieć bo czasem jak dodajemy coś swojego do BLS'a dla małych procków to naprawdę liczy się KAŻDY BAJT

------------------------ [ Dodano po: 51 minutach ]

Kończąc już ten mój długi wywód chciałem jeszcze tylko pokazać co będzie widać w konsoli MkBootloader na koniec po kompilacji ;)

Obrazek

(na zielono na dole - żeby się wyróżniało) ;)

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:27 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 01 paź 2014
Posty: 15
Pomógł: 8

Cieszę się, że w końcu przeszła kompilacja.
Można by się jeszcze spróbować pozbyć tych brzydkich ECHO is off - powywalać linie @echo (bez napisu), lub spróbować dodać tam spacje.

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 26 lis 2014, o 21:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27212
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

nie spokojnie te wyświetlanie echo czy tam spacji w niczym nie przeszkadza - NAJWAŻNIEJSZE że:

wyświetlają się ładnie parametry dla "make clean" a później parametry kompilacji i na końcu JASNO widać rozmiar po kompilacji

już ładnie działa to w MkBootloaderze więc nawet jak ktoś będzie chciał sobie na własną rękę modyfikować czy to main.c czy sam makefile bo można to robić też z poziomu MkBootloadera to nie ma problemu

jeszcze raz dziękuję za 100-procentowe rozwiązanie problemu

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 27 lis 2014, o 09:52 
Offline
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2013
Posty: 568
Zbananowany użytkownik

Pomógł: 31

No to super że się udało :)

_________________
Und schreien

Spring
Erlöse mich
Spring
...



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO