Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 19 kwi 2024, o 09:01


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 gru 2011, o 01:53 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 gru 2011
Posty: 4
Pomógł: 0

Witam serdecznie,
Mam mały problem z przykładem zamieszczonym w książce. Po dodaniu definicji procesora Mega 328P do pliku enc28j60.c kompilator i tak
w wyniku podaje że dołączył nagłówek iom32.h zamiast iom328p.h - jak można temu zaradzić?

Pozdrawiam



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 05:00 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ponieważ absolutnie nie można dodawać definicji procesora w taki sposób. To nie ma prawa zadziałać. Czy to jest pierwszy przykład jaki kolega wykonuje z książki? Obawiam się że tak :( A widział kolega lekcje VIDEO z płyty DVD??? W czym kolega to w ogóle kompiluje? Trzeba podać troszkę więcej informacji bo podejrzewam że moja odpowiedź nie dużo pomoże na tym etapie. Rodzaj procesora zmiwnia się TYLKO I WYŁĄCZNIE w ustawieniach projeltu. Acha czy kolega użył do testów programów przykładowych z dvd? Jeśli będzie więcej informacji to na pewno sobie tu poradzimy ;) zatem czekam.

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 13:47 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 gru 2011
Posty: 4
Pomógł: 0

"Zjadłem" wyraz portów w drugim zdaniu ;) - "... Po dodaniu definicji portów procesora Mega 328P..."
Procesor zdefiniowany zgodnie z przykładem na video z płyty DVD (w ustawieniach projektu), eclipse w wersji GANYMADE.
Po kompilacji w oknie "include browser" dla io.h podświetlony jest nagłówek iom32.h - nie zmienia się to również po zmianie procesora na np m168p.

Eclipse i źródło przekopiowane z płyty DVD.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 15:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2011
Posty: 27224
Lokalizacja: Szczecin
Pomógł: 1041

Ja się tak zastanawiam, skąd się u ludzi bierze taka chęć do utrudniania sobie życia na własne życzenie ;)

A tak z ciekawości zapytam - "po kiego groma kolega zagląda w jakieś tam kocie okno "Include Browzsers" ???? "

Szok !!!! ;)

Daj Pan sobie spokój z tym oknem, weź je zamknij i nie otwieraj na razie, jeśli nie jesteś pewien do czego ono służy ;) nie mówię tego złośliwie - po prostu sam go nigdy jeszcze nie użyłem a teraz jak patrzę to też zawsze jest na sztywno tam ATmega32 pomimo że zmieniam procek np na ATmega16 ;) I nie tylko nie wiem , tak na gorąco z czego to wynika, ale nawet nie mam czasu i chęci w to wnikać niestety :(

Jeśli więc już zapomnisz o tym dziwnym oknie, to zrób (wykonaj) opcję CLEAN (tak jak to jest pokazane w lekcjach video) i zobacz co się wyświetliło w oknie (zakładce) "CONSOLE" ...... to tamtejsze informacje są dla ciebie najważniejsze. Jak przewiniesz po kompilacji to okno suwakiem do samej góry to zobaczysz wyraźnie dla jakiego procka poszła kompilacja ;)

Tak więc to co opisujesz to jakiś "fantomowy i sztuczny" problem, który sam sobie utworzyłeś zaglądając w to okno. ;) Nie mówię, że ono jest niepotrzebne - ale pewnie trzeba poszperać głębiej w Eclipse żeby dojść co z nim i jak.

Sprawdź to co opisałem i napisz czy w konsoli masz wszystko w porządku.

Tylko pamiętaj - NIGDZIE w kodzie programu nie dawaj ręcznie #includa z plikiem nagłówkowym procesora ok?

_________________
zapraszam na blog: http://www.mirekk36.blogspot.com (mój nick Skype: mirekk36 ) [ obejrzyj Kurs EAGLE ] [ mój kanał YT TV www.youtube.com/mirekk36 ]



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
PostNapisane: 28 gru 2011, o 17:21 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 28 gru 2011
Posty: 4
Pomógł: 0

Człowiek zaczyna kombinować jak koń pod górkę jak wszystko sprawdził a układ dalej nie działa.
Myślałem że to właśnie przez plik nagłówkowy źle jest skonfigurowane SPI bo na oscyloskopie cisza a przecież program cały czas sprawdza bufor.

Na szczęście problem już rozwiązany - konfiguracja pinu /SS przed ustawieniem rejestrów SPI załatwiło sprawę.

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na drugą część książki ;)



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO