Kanał - ATNEL tech-forum
Wszystkie działy
Najnowsze wątki



Teraz jest 23 kwi 2024, o 13:54


Strefa czasowa: UTC + 1





Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 paź 2014, o 13:22 
Offline
Nowy

Dołączył(a): 26 paź 2014
Posty: 1
Pomógł: 0

Witam,
Proszę o pomoc w konfiguracji CoIDE dla procesora nie wpieranego w moim przypadku jest to STM32F217VGT6.
Oczywiście dla procesorów wpieranych jak STM32F103 konfiguracja jest banalna (włączenie CMSIS core i boot, RCC, Flash itp). Dodatkowo można dorzucić ręcznie biblioteki np USB i wszystko śmiga pięknie.

Niestety dla nie wpieranych konfiguracja już prosta nie jest, ale przejdę do szczegółów.
-CMSIS core dla wszystkich procesorów z M3 jest taka sama, środowisko samo podpowiedziało o wrzucenie tego do projektu zakładam że jest to poprawna konfiguracja.
-CMSIS boot (czy startup) tutaj jest problem, środowisko posiada repozytorium nazwane jako 'start up code for cortex M3' lecz wątpię żeby dla wszystkich M3 były identyczne pliki startupu. Może podstawić tam plik z innego procesora wspieranego przez CoIDE? Także co zauważyłem inne środowiska używają plików z rozszerzeniem .s a nie c.
-CoIDE nie posiada w plikach projektu skryptu linkera. W konfiguracji projektu zmieniłem Memory Areas na dane wyciągnięte z uVision5 dla tego procesora, ale czy to wszystkie ustawienia?
-Kolejna rzecz która mnie zastanawia to plik Programming Algorithm w zakładce Download, środowisko posiada pliki *.elf z nazwami procesorów (np. STM32F10x_MD_128.elf) co powinienem tam wstawić aby procesor zaprogramował się prawidłowo?

W tej chwili mój projekt kompiluje się bez błędów lecz po wgraniu programu na procesor program nie przechodzi weryfikacji.
Używam toolchaina z https://launchpad.net/gcc-arm-embedded

Jeśli będzie potrzeba wrzucę cały projekt, zrzut ekranu itp, w tej chwili nie wiem co może być najważniejsze i nie chcę zaśmiecać forum.
Alternatywnie próbowałem uruchomić środowisko Eclipse dla jakiegokolwiek procesora STM32, ale z tym mam więcej problemów, prawdopodobnie o to będę pytał w innym temacie.
Z góry dzięki za zainteresowanie.



Góra
 Zobacz profil  
cytowanie selektywne  Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Sitemap
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group phpBB3.PL
phpBB SEO